Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lesz valami szép?

Mitől lesz valami szép?

Figyelt kérdés

Ezen nagyon nincs mit ragozni, és mielőtt kapom a marha értelmes "beszólásokat" elárulom, nagyon jó a szépérzékem. Csupán arra lennék kíváncsi, hogy maga a szép szót, hogyan lehetne megfogalmazni/definiálni.

Vagy miért van az, hogy mindenkinek más a szép?

Pl.: látunk egy csúnya kövér nőt és egy dekoratív fiatal hölgyet. Egyértelműen nem a csúnya melett döntünk. De például valakinek a fehérrózsa jobban tetszik, mint egy piros törökszegfű... olyan érvekkel, hogy " a fehérnek nincs színe, túl egyszerű" a másiknak pedig pont ezért ez tetszik, mert egyszerű... Vagy mondjuk ruhadarab... Valakinek bejönnek az ultraglitteres, selymes, feszülős... "csodálatosságok", de más egyértelműen megmondja, hogy egy fehér vagy fekete blúz(legalább 95% cotton) sokkal szebb, érdekesebb látványt nyújt.


Szóval akkor mitől is lesz valami szép? Miért különbözünk? Vagy a többi ember csupán el van cseszve... ?!



2014. ápr. 2. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
" Az igazi érték magától fénylik" / Depresszió/
2014. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,(de ez csak az én véleményem) az életünk során tapasztalt dolgokhoz kötjük.Például,ha valaki tetszik,szimpi...akkor hasonló emberekkel,szituációkkal kötjük össze.
2014. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

...

Nyugodtan írjatok saját véleményt, erre vagyok főként kíváncsi!

2014. ápr. 2. 19:02
 4/14 A kérdező kommentje:
19:01-es! Ment a pacsi, evvel egyet kell, hogy értsek! :-) (Én is tapasztaltam)
2014. ápr. 2. 19:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az arc az egyértelmü, azt a szimmetria alapján találjuk szépnek vagy csúnyának.

A ruhát, az autót, vagy akár a színeket pedig a szexuális identitásunk kifejezésére használjuk, ez alapján találjuk ezt vagy azt ösztönösen szépnek, szimpatikus vételnek.

2014. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez igen hasznos volt!

Köszönöm neked is! :)

Ment a pont!

2014. ápr. 2. 19:12
 7/14 anonim ***** válasza:

A gyémánt is attól szebb hogy megmunkálják, és mint minden más, akkor a legjobb ha odafigyelnek rá!

21F

2014. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Senki sem egyforma,erről kár is vitát nyitni.

Mindenkinek megvan a saját világa,a saját elképzeléseivel,de van bennük egy közös pont amitől nem nagyon térhetnek el,nincs kontraszt a kettő között,csak épp hogy egy kicsit más.

Minden ember más családban nőtt fel,mégsem végtelenek a lehetőségek,van néhány variáció,hogy kinek mi tetszik,mi a szép.

Szerintem a saját személyiségéhez legjobban passzoló dolgok tetszenek mindenkinek.

Vannak szimpla egyszerű formák,alakzatok,amikbe senki sem tud belekötni,mert nincs mibe,ez ilyen minimal stílus,ahogy haladunk az egyre cifrább dolgok felé,egyre inkább megoszlanak a vélemények,és egyre nagyobb lesz a kontraszt,vagyis mindenféleképpen lesz róla véleménye az embereknek,nem marad semleges.

Ezzel nem kaptál tőlem választ arra amire kíváncsi voltál,csak a véleményemet írtam le,és ami közben eszembe jutott. :) Majd valaki talán megtudja fogalmazni.

2014. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
talán az a szép, ami a szépség érzését ébreszti bennünk.
2014. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9# Ezzel azt akarod mondani,hogy az a szép,ami szép? :D
2014. ápr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!