Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány ember halt meg eddig...

Hány ember halt meg eddig összesen háborúkban a történelem során?

Figyelt kérdés
Elég nehéz meghatározni ezt, talán becslések akadnak róla, de én nem találtam egyet sem. Eddig körülbelül 110 milliárdan haltak meg az ember történelme folyamán, s én arra vagyok kíváncsi, hogy ebből mennyien lettek a háborúk, csaták áldozatai.

2014. máj. 2. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
A választ nem tudom, lényegében lehetetlen meghatározni, mert csak becslések vannak a legtöbb csatáról. Becslésekből meg nem lehet kiszámolni. De ezt a 110 milliárdot honnan szedted? 8 milliárdan sem haltak még meg.
2014. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, elég abszurd becslés - de hát a brit kutatók mindent megmondanak...

Nehéz elhinni, hiszen a népességnövekedés mértéke a legutóbbi 150 évben volt a legnagyobb (kb. 750%!)! És most vagyunk 7,3 milliárdan...

2014. máj. 2. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát biztos erre is volt becsles mar. Te is probalkozhatsz vele, csak akkor nagyon sokmindent figyelembe kell venned. Szerintem az emberiseg tortenelmenek sok csatajat nem is ismerhetjuk (pl. osemberek harcait, korabbi nepvandorlasok harcait....), plusz az nagyon fontos, hogy haborukban se a csatak okoztak a legnagyobb halalozast, hanem : csatakban szezett serulesek utani vermergezes, jarvanyok, ehinseg (ami reszben kivaltoja is lehetett a haboruknak, harcoknak), portyazo csapatok altal lemeszarolt nem katonak stb.

Azaz ha ismernenk az osszes habirut es nagy csatakat, akkor se tudnank a jarulekos halalizasi aranyt megbecsulni (se), igy egy nagyon pontatlan szamot kapnal (es aki kb. nem azt irja, hogy x milliard, millio +/- szinten x millio/milliard, az "hazudik", azaz a becslese semmit nem er)

2014. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
A becslesuk ugy johetet ki, hogy az hogy most mennyi milliardan vagyu k az egy idopillanat, de x tizezer evvel ezelott se ketten eltek a foldon:-), es mondjuk 40.000 ev alatt, ha 1 millioan voltunk es atlag 60 eves ciklusokkal szamolva mindenki meghalt, akkor mar 6666000000 ember halt meg mostanaig (de akkor mindenki elt 60 eves koraig es folyamatosan egy millioan volt a Fold allando nepessege) (bocs ha elirtam a nullakat.)
2014. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jól van, értem. Ne tudom, hogy elírtad-e a nullákat vagy sem, de hihetőbbé teszi a számot a korábbi magas születésszám (a legszegényebb helyeken akár 10-20 utód), illetve a magas gyerekhalandóság és ennek a ciklikus változása.
2014. máj. 2. 22:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit számít?


Inkább arra gondolj, hogy most 7 milliárdnál is több ember van a Földön, mindenki jól akar élni, kivágják a fákat, lassan nem marad fészkelőhelye a madaraknak, és nincsenek sem nagy háborúk (nem is lehetnek, mert van atom és van nagyon durva vegyi fegyver), sem nagy járványok, hogy az emberiség létszámát csökkentsék. A józan ész érvei pedig, hogy a genetikai selejtet ne akarják mindenáron megmenteni, vagy szaporodni engedni, hogy csökkenték a szaporodást, hogy védjék a Földet...na ez az, ami semmit sem ér.


Csak a vágyak, az önzés, a pénz.

2014. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó, de ezt egy k. nagy offként veszem!
2014. máj. 31. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehéz megbecsülni. De az biztos, hogy rengetegen.

Sok szakember azt mondja, hogy II. világháború óta,

a "kisebb" helyi háborúkban többen haltak meg, mint magában a II. világháborúban.

Ha figyelembe vesszük, hogy helyi háborúk ősidők óta szinte mindig több helyen is voltak egyszerre, a nagyságrendet már lehet sejteni.

2014. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. aug. 1. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!