Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Illik valakitől megkérdezni...

Illik valakitől megkérdezni hogy tegezhetem-e?

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, az ilyesmit inkább felajánlani szokás, akár kölcsönösen (azaz eleinte magázódtok mindketten), akár az idősebb fél ajánlja fel a fiatalabbnak.
2014. máj. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem!


A tegezést felajánlani szokta az, akinek ez az illem szerint a jogában áll.

2014. máj. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fish1 ***** válasza:
Több dologtól függ. Te nő vagy vagy férfi? És akit meg szeretnél kérdezni? És ő mennyivel idősebb nálad?
2014. máj. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Semmilyen helyzetben nem illik! Ez a kérdés olyan lenne, mintha egyoldalú tegezést kezdeményeznél. Az illem és (ami fontosabb) az emberség is azt diktálja, hogy megtiszteljük az embertársunkat a tegeződés felajánlásával, feltéve, hogy idősebbek vagyunk vagy különböző nemű személyek esetén: nők vagyunk. A tegeződés csak kölcsönös lehet.
2014. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg szoktam kérdezni. :)

Persze nem egy 70 évestől. :D

Kb 60-ig, no meg függ attól, hogy szimpatikus-e az illető vagy nem. Aki nem szimpatikus vagy nem olyan közvetlen, akkor se tudom tegezni ha felajánlja, max később, ha végre rááll a nyelvem.

Szerencsére a körülöttem lévő emberek tudják, hogyha valakit kérdezése nélkül mégis letegezek akkor az a szimpátiámat fejezem ki, nem azért, mert udvariatlan állat vagyok. Amúgy is, ha az ember beszélget a másikkal ugyanúgy ki tudja fejezni a tiszteletét.

Különben is én magázódva is küldtem el embereket a fenébe, többször, mint tegeződve. Emberek általában a tisztelet miatt várják el a magázást, hát nálam ez nem így működik.

Istent se magázzuk, mégis tiszteljük, nem?

:)

26/L

2014. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!