Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyar állampolgárságomhoz...

Magyar állampolgárságomhoz miért kérik szüleim jövedelemigazolását?

Figyelt kérdés
Beküldtem a papírokat, mindent ami fel volt sorolva és kaptam egy levelet a Kormány Hivataltól, hogy szüleim jövedelemigazolásáról szóló 2011-2013 papírok kellennek. Azt tudja valaki miért kérik?
2014. máj. 15. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazolnod kell, hogy nem azért jössz ide, hogy segélyen éljél, és nem jelentesz majd megterhelést az államnak.
2014. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy ember minőségének értékelésében a szülők minősége (iskolázottság, vagyoni helyzet) is összetevő.
2014. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Milyen országból jössz/jönnél?
2014. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bosznia Hercegovinából jöttem. Több mint 20 éve itt élünk. Egy családi házunk van és kint is van, nem vagyunk rászorulva semmiféle segélyre. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. máj. 20. 23:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy rá vagy szorulva, hanem azt, hogy IGAZOLNOD KELL, HOGY NEM VAGY RÁSZORULVA.

Vagy szerinted a hatóságoknak ismerniük kellene téged meg a családodat, vagy mi? Az állandó megfigyelést jelentene, szóval te annak örülnél?

Mindenkitől ezt követelik meg, aki állampolgárságot akar szerezni, ez az eljárás.

2014. máj. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a "kedves" válaszokat. Amit az utolsó írt eddig is világos volt, csak nem értettem miért kérik amikor a papíron amit ki kellett tölteni, nem volt feltüntetve.
2014. máj. 26. 08:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Annak örül az állam, ha egy 20-30-as képzett, iskolázott magyar kultúrkörben felnevelkedett fiatal akar magyar állampolgár lenni (következő 30-40 évi munkája, itt elköltött pénze jó a magyar gazdaságnak, állami költségvetésnek).


Viszont rájött az állam arra is, hogy tipikus az, hogy ez a 20-30-as fiatal most 50-60 körüli szüleit, sőt gyakran még nagyszüleit is előbb-utóbb Magyarországra akarja költöztetni, akik már jellemzően gazdaságilag nem produktívak, csak terhelik a szociális ellátórendszert (pl. egészségügyi szolgáltatások igénybevételével). Őket a magyar állam szeretné távol tartani. Erre némi biztosíték neki az, ha a fiatal ezen hozzátartozói erősen kötődnek életmódban Mo. határán kívüli otthoni vidékükhöz (pl. szülőnek otthon szép ingatlanja van, és annyi nyugdíja, amiből otthon szépen élhet, itt viszont csak vegetálni tudna belőle.)

2014. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!