Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (Kérdésed túl...

Mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Úgy érzem, semmiben nem vagyok jó. Azok a dolgok, amik érdekeltek, és azt hittem jó vagyok bennük, már semmit sem jelentenek számomra, mert valahogy úgy érzem, soha nem fogom olyan jól megcsinálni mondjuk a rajzot, mint az osztálytársam. Érzem, hogy el kéne kezdeni megint sportolni, de nem tudom mikor, mert így is 4-re érek haza suliból, tanulni kell, és a napi 7-8 óra után nagyon elfáradok. Plusz félek attól, hogy nem leszek elég jó a választott sportban.

Csak ülök a szobámban és netezek vagy filmet nézek. A suliban mindenkivel jól elvagyok,de nem megyek, és nem is hívnak sehova. Nem ismerkedek, mert félénk vagyok, kivárom, hogy mások jöjjenek oda hozzám (ez nem sűrűn esik meg). Pont tegnap lett volna egy koncert, ahova az egyik tag elhívott, de nem mentem el, mert két embert ismertem volna, és kedvem sem volt. Persze ezt a döntést azóta ezerszer megbántam...

Egyszóval minden motivációmat elvesztettem, úgy vagyok vele, hogy tanulok, mert muszáj, de ezen kívül olyan, mintha semmi életem nem lenne, nem tudok mihez kezdeni.

Bocsi, hogy hosszú lett, de nagyon el vagyok keseredve.

15/L



2014. máj. 17. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz úton jársz. Változtatnod kell a hozzáállásodon. Tedd fel a kérdést magadnak: miért félsz a kudarctól? Ez egy nagyon komoly kérdés, és sok oka lehet. gondold végig, hogy ki(k) miatt rajzolsz? Magad miatt? Mások miatt? Hogy megfelelj? Milyen kapcsolatod van az osztálytársaiddal, barátaiddal, családoddal? Nekem az az érzésem, hogy a kudarcélményeidet főleg mások szuggerálják beléd. A rajzolás aztán tényleg nem egy kompetitív dolog. Magadnak kell, hogy tetsszen. Szerintem próbáld meg kizárni a világot és élvezd, amit csinálsz. Az számít sikernek, amit te annak érzel. Nem egy lóverseny az élet. És állj mindenhez így, kezdd el rendszerezni a napjaidat és legyél szorgalmas! (főleg a tanulásban)
2014. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nem tudom miért van így, de szinte semmi újba nem merek belekezdeni. Például régóta gitározni és teniszezni szeretnék, de félek attól, hogy nem menne.

2014. máj. 17. 19:10
 3/7 anonim válasza:

Sokszor meg esik az ember, hogy elmegy a kedve vagy nagyon elszontyolodik. Velem főleg akkor, ha sokáig nincs napfényes időjárás.

A rajzhoz annyit fűznék hozzá, hogy azt csak gyakorlással tudod fejleszteni és ha szereted, és sokszor szoktál rajzolni, akkor biztos jobban rajzolsz, mint egyesek. Ha az osztálytársad jobban rajzol, akkor meg is kérheted, hogy rajzoljatok közösen, vagy mutasson egy-két technikát, ezzel már közelebb is tudsz kerülni egy emberhez. Az is lehet, hogy a rajzod témája mindig ugyanaz, lehet mást kéne rajzolnod, vagy megpróbálnod lerajzolni azt, amit látsz. Persze rajztanfolyamra is elmehetsz, ott is biztos segíteni fognak, vagy ha a rajztanároddal beszélsz, vagy az is lehet, hogy ő is tart délutáni rajzot.

A sport az olyasvalami, hogy azt bármikor (persze, ha tudunk mozogni :D) el lehet kezdeni és az csak jó, ha el is kezdjük folyamatosan és rendszeresen csinálni. Azzal a problémával, hogy 4-re érsz haza nem tudok azonosulni, mert én mindig kb 5-re értem haza és még úgy is eljártam sportolni. Tudom, hogy ez sokszor áldozatokkal járt, de ha valamit tényleg kell csinálni az a mozgás. Ha már eleve úgy mész oda, hogy félsz attól, hogy jó leszel-e, akkor most megnyugtatlak, hogy biztos, hogy lesznek olyanok, akik nálad jobbak, de ettől függetlenül, szerintem, a legfontosabb az, hogy mozogj.

Úgy általában az életfelfogásoddal van szerintem a baj, aminek a kiindulópontja nem a kíváncsiság, a tudásvágy, a szeretet, a tettvágy, hanem sokkal inkább a félelem. Nyilván ne akarjam már én egy kérdésből eldönteni, hogy ez így van, de szerintem ez a helyzet.

Ezzel a gondolkodásmóddal nincs is baj, mert ez egy defenzív gondolkodás, ezzel megvéded magad a többiek elől és ez sokszor jó taktika, de nem itthon. Itt nincsenek olyan veszélyek szerintem, amitől meg kéne egy ilyen viselkedéssel védeni magad. És szerintem ezt te is érzed, vágysz arra, hogy megkérdezzék "hogy vagy?", "mizu?", "mi jót csináltál", "de szépet rajzoltál!". Szóval te is érzed a tényt, hogy az ember egy társaslény, és nem lehet egy életet egyedül leélni/kiélni.

Ha ezen változtatni akarsz, akkor szerintem magadból kéne kiindulni, mert ha visszaesnél egy depis időszakban, akkor legalább tudod, hogy magadtól egyszer már el tudtad indítani a küzdelmet, tudod, hogy elég erős vagy. Ehhez több jó módszer is létezik, ha úgy gondolod, hogy szeretnéd tudni, vagy nem egy elcseszett baromság, amit írtam, akk írj rám nyugodtan.


19f

2014. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De már eleve ez, hogy "nem menne". Mi nem menne? Hova nem menne? Ez egy olyan dolog, amit az emberek bebeszélnek maguknak. Főleg a rosszindulatúak. Senkinek nem megy elsőre semmi. Azért csinálja, mert élvezi, utána már menni is fog. Ha nem élvezi, akkor nem is fog menni. Mi köze van bárkinek ahhoz, hogy neked mi megy és mi nem? Ha szereted, akkor nem fog érdekelni, hogy nem megy, sőt, annál inkább bele fogsz húzni. Gitározz, rajzolj és amit akarsz. De ne add fel az első kudarcnál.
2014. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogy ezen hogyan lehetne változtatni ezen a hozzáálláson.
2014. máj. 17. 20:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. máj. 17. 20:14
 7/7 Doruss ***** válasza:

Hogy hogyan lehetne változtatni ezen a hozzáálláson? Úgy, hogy fogod magad és belekezdesz. Szembenézel a félelmeiddel, ez az első lépése mindennek. Nyugodtan lépj ki a komfortzónádból. Gitározni meg lehet tanulni, ha szorgalmasan gyakorol az ember, ez nem úgy van, hogy vagy megy vagy nem megy és kész. Ha igyekszel, menni fog.

Ha pedig valamibe belekezdesz látni fogod, hogy szereted-e egyáltalán, és ha nem szereted vagy nem sikerül elérni, amit szeretnél, abbahagyod. Csak rugalmasan. Mert mi történik, ha valami nem sikerül? Semmi az égvilágon. Csak szokj le arról, hogy saját magad ellensége és fő kritikusa vagy.

Én is voltam (és vagyok néha) a te helyzetedben. Úgy jövök ki belőle mindig, hogy úgy fogom föl, hogy szembe kell néznem a félelmeimmel (akármilyen sz.ar, kényszerítem magamat), és minden, amire igent mondok, amit kipróbálok, egy lépés. Egy kaland része, még akkor is, ha néha kudarcot vallok, ez egy út, amelynek során megismerem önmagamat, a VALÓS, TÉNYLEGES határaimat (tapasztalatokra, nem pedig önmarcangolásra alapozva) és keresem azt, hogy milyen szeretnék lenni, illetve közelebb jutok ahhoz, amilyen lenni szeretnék.

Szóval legyél bátor, igazából nincs vesztenivalód :)) Ne félj önmagadtól, ne építs magad köré falakat. Fel a fejjel! :)

18/L

2014. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!