Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha Budapestre szeretnék...

Ha Budapestre szeretnék költözni, melyik kerületbe érdemes?

Figyelt kérdés
Közlekedés, stb...A 8.nak minden része gáz?
2014. máj. 24. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:

a legolcsóbb kerület, vannak nagyon jó részei, amik kb olyan drágák, mint ha más kerületben laknál.

a körút környéke, és a belvároshoz közelebb lévő részek relatíve elfogadhatóak.

bár attól függ honnan költözöl oda, egy nagyvároshoz nem szokott embernek, még ezek is tudnak újat mutatni!

2014. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
XI.kerület abszolút normális.
2014. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az egész 8 ker egy gettó dumát felejtsd már el, 8. kerületi vagyok és k__vára unom, hogy mindenhonnan ez a szar dől azóta a gyökér film óta. Nyilván ne a Mária Magdolna negyedbe költözz vagy a Keleti környékére, de ott van például a Palotanegyed, gyönyörűen felújított utcákkal, terekkel, szép lett a Corvin negyed is.

Ezen kívül vagy egy rakás olyan része Pestnek, ami nyugois is normális, pl. a 16 kerület, az 5. is rendben van meg a 9. egy része is. Budán talán egy kicsit kevesebb van a rossz környékből, nem mondom, de van olyan ugyanúgy Kőbányán meg a 8. kerületben is. Nem kell általánosítgatni.

2014. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én mondanám hogy menj Újpestre,esetleg más külkerületekre.Közlekedés az mindehova jó mert egyszerűen jó :)
2014. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 3 évig laktam a 8-ban, soha semmi problémám nem volt. A körút mente és a körút Dunához közelebb eső fele teljesen normális, csak az átlagos pesti dolgokkal kell megküzdeni, mint forgalom, szórakozóhelyek zaja, mocsok az utcán (főleg a kutyáknak köszönhetően) és egész elfogadható árakkal lehet lakást találni.

A 11. kerület is kellemes, már-már kertvárosi hangulatú, bár szerintem itt már kissé drágábbak a dolgok, de még nem elviselhetetlenek és a közlekedés sem rossz.

Én csak ebben a két kerületben éltem, szóval csak ezekről tudok nyilatkozni.

2014. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
15. a legjobb. Szép, biztonságos, jó a közlekedés. Én is laktam a 8-ban, nem volt semmi gond. Tudtam, hogy sötétedés után mely utcákat kerüljem el, ennyi. Most Újpalotán lakom (15. ker.), elit negyednek számít.
2014. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
XV, XVI, XVII.
2014. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Közlekedés, kényelem, olcsóság, központbanlevés szempontjából a pesti oldal a legjobb a Dumától a Nagykörúton kívül 1 megállóig. Ezen túl vannak kintebb is jobb részek, mint pl. a Bajza utca, zugló egyes részei.


A 8. kerületnek azok a részei nem jók, amelyikeknek a közlekedése sem jó (nincs a házakban lift, nem komfortosak a lakások,a folyosón van a WC, düledezik a ház, stb.): a lakóanyag kb. ezekkel együttjáróan nem jó. Van néhány maffiacsalád, melléjük ne költözz, mert mindennapos a balhé a házban, ennyi.

Bárhol is veszel ingatlant, a 3-4. kiválasztási körben úgyis az kell következzen, hogy körbekérdezel, kik laknak, milyen ott, stb.

Ez legkésőbb ilyenkor kiderül, de mondom, nekem fel sem merültek ezek a házak, mert rendszerint nem főútvonal-mentike, nem liftesek, stb., tehát nem polgáriak.


Ha nem akarsz mindenhez közel lenni, hogy az országos intézmények gyalog is pár percre legyenek, akkor érdemes a kintebbi részekben gondolkodni, Csepel, Pesterzsébet, Vekerle, Rákosborzasztó, Cinkota stb.

2014. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, és eddig 8 ingatlanunk volt, mind a VIII. kerületben.:)

Sose volt semmilyen gond, nem ismerem a félelem okát.

Minden gyalog 10 percre van nekem, gyakran még bérletem sincs ezért.:)

2014. máj. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!