Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lelkileg örög gyerek vagyok,...

Lelkileg örög gyerek vagyok, és nagyon félek az öregedéstől. Van még ezzel így valaki?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok, és a problémám, hogy nagyon félek az öregedéstől, és a felnőttek világa egyszerűen irritál. 14 éves koromban váltak el másodjára a szüleim, és az engem olyan mély depresszióba taszított, hogy mondhatni nem voltak kamaszéveim. Kimaradt az életemből a fiúzás, ha szerelmes voltam, azt sosem mondtam meg a kiszemeltemnek, mert semmi önbizalmam nem volt. 18 évesen voltam először bulizni, utána eljártam többször is a haveri társaságommal, de mindig csak feszengtem, sosem tudtam elengedni magam az önbizalomhiányom miatt. 23 éves voltam, mikor ez megváltozott, akkor kezdtem el úgymond élni. A bulikat végigtomboltam a barátaimmal, imádtam szórakozni járni. És szörnyen sajnálom azokat az éveimet, amik rámentek arra hogy összeszedjem magam, és önbizalmat neveljek magamba. Úgy érzem, korábban kellett volna kiélnem magam, mert mostmár családalapításon és gyereken kellene gondolkoznom. Viszont még én magam is egy nagy gyerek vagyok, imádok szórakozni és bulizni a barátaimmal, és szörnyű érzés hogy hipp hopp elteltek az évek és itt vagyok 26 éves fejjel. Gyerekre gondolni sem tudok, viszont azt se szeretném, hogy később ne legyen mellettem senki, mert mindenki másnak már családja van, én viszont még mindig a "bulis korszakomat" élem. Szeretek élni, utazni, és sok idő kell magamra, nem tudom emiatt elkötelezni magam. Sokat vagyok egyedül, naplóba foglalom a gondolataimat, érzéseimet, de az évek meg csak repülnek felettem. Sosem bírtam a változásokat. Nagyon szeretek fiatal lenni, és elfog a rettegés,ha az öregedésre gondolok. Hogy többé nem tartozom a fiatalok közé, megjelennek a ráncok, megőszülök...annyira gyorsan elteltek az évek,hogy észre sem vettem, és félek, hogy sose leszek képes családot alapítani. Mindig anyukámék példája lebeg a szemem előtt, és nem akarom hogy az én gyerekemben magamat lássam, és attól féljek hogy ő is ugyanazt átéli majd mint én ha neadjisten elválok. A depressziós éveim óta rengeteget változtam, sokak szerint érett és talpraesett vagyok, van munkám ahol mindig kiállok magamért, de ezen az élni akarásomon nem tudok változtatni. Félek hogy emiatt sosem leszek majd képes családot alapítani, és egyedül maradok, miközben mindenki más már a gyerekeivel van. Egy férfival voltam idáig, de nagyon fájdalmas vége lett, még mindig nem tettem túl magam rajta igazán. Érdekelne hogy van e még hasonló helyzetben valaki, és mit tanácsol nekem mit kellene tennem. Rosszindulatú válaszadók kíméljenek légyszíves!

#bulizás #öregedés #kamaszévek
2014. jún. 5. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd, a múlt miatt hiába őrlődzs, az már elmúlt. Nem véletlen mondják, aki mindig hátra néz, az pofára esik végül. Ha nincs egy időgéped, akkor fölösleges ezen rágódni, nem fog semmi változni.

26 évesen még nem kell temetni magad, élj nyugodtan, ahogy jól esik, bőven ráérsz a párkapcsolattal, családdal is. Az öregedés meg... Végül mindenki megöregszik és meghal, ez az élet rendje. Attól, hogy ezt te elutasítod kényszeresen, ez nem fog semmit sem változni. El kell fogadni.

2014. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy időt szántál rám :) Igazad van, mindenki ezt mondja hogy ez az élet rendje. Talán még túl fiatal vagyok ahhoz, hogy ezt pozitívan fogjam fel és elfogadjam nem tudom. De mostanság szokásommá vált, hogy az utcán/buszon is meglátom az idős asszonyokat, és elfog a rettegés hogy én is ilyen leszek...a mostani bőrömben érzem magam jól...
2014. jún. 5. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Hasonló gondokkal küzdök, habár én némileg fiatalabb vagyok nálad (20/F).

Én amiatt vagyok ilyen helyzetben, hogy az általános suli vége felé és a gimiben enyhén szólva is nem szerettek és csak nagyon kevés barátom volt. Sokat aláztak az osztályaimban.

Szóval én is küzdöttem (és küzdök a mai napig is) némi önbizalomhiánnyal, és az igazi, önfeledt bulizásokból se tudtam részesülni.

Most, hogy találtam egy jobb közösséget, utólag próbálok mindent pótolni, ami elmaradt, de így felnőtten már persze nem ugyanaz.

Mindenesetre neked is ezt tudom tanácsolni. Tudod, jobb későn, mint soha. :)

2014. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd, én még csak 23 éves vagyok, valahogy már megbékéltem evvel a ténnyel, persze az megint más lesz, mikor tényleg öregedni kezdek (ha megérem). Úgy vagyok vele, inkább tegyél meg midnent azért, hogy öreg korodban ne érezd úgy, ellszalasztottál valamit. Én már kibuliztam magam, annyira párkapcsolatra még nem vágyom, melót keresek, ezt most ilyen holtidőszak nálam... Aztán majd rajta leszek azon, hogy egy békés, nyugis kis öregkorom legyen, lehetőleg a jövőbeli családom körében. De ez még a jövő zenéje.
2014. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok ezzel egyedül. És mondják páran hogy te lán, nagyon előrehaladtál, de én mostanában akkor is nagyon sokat agyalok a későbbi életemen. Most hogy végre sikerült elfogadnom magam,talán hiúságból is félek annyira az öregedéstől. Meg a tudat, hogy már nem tartozom a kamaszok közé, kisgyerekek néha le is csókolomoznak. A legjobb barátom szüleinek én is csókolommal szoktam köszönni, és a múltkor bevillant hogy jó ég, még csak 48 évesek, de egy 26 éves csaj csókolomoz nekik. Megtaláltam a stílusomat, szeretek jól öltözni, és a későbbiekben nem akarok irigykedni a fiatalokra emiatt, hogy ők jól néznek ki, én meg már vén trotty vagyok.
2014. jún. 5. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, 26 évesen "örök gyereknek" lenni már elég gáz. Minden ember fél az öregedéstől és a haláltól.


Az a helyzet, hogy ha te fixálod magad az "örök gyerek" ketegóriában, akkor ahogy telnek az évek - márpedig telnek, hacsak meg nem halsz fiatalon -, úgy lesz egyre nagyon szakadék a vágyott éned (az örök gyerek) és a valós éned (az X éves felnőtt ember) között. És egyre jobban görcsösz azon, amin nem lehet változtatni, ráadásul a jelent is elszakasztod.


"14 éves koromban váltak el másodjára a szüleim, és az engem olyan mély depresszióba taszított, hogy mondhatni nem voltak kamaszéveim."


Mi az, hogy másodjára? Egyszer már elváltak? Vagy két szer próbálkoztak és végül elváltak? vagy közben mással összeházasodtak? Hány éves voltál, amikor először elváltak? Mennyit veszekedtek a válás előtt, és te akkor hány éves voltál?


Na EZÉRT rettegsz te a felnőtt-léttől! Tönkretették a szüleid a gyerekkorodat. Rég pszichiáternél volna a helyed.

2014. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Köszönöm Neked is, hogy meghallgattál és időt szakítottál rám. A kérdésedre a válasz, a második válás már a nevelőapám és édesanyám között volt. Én az édesapámat nem ismerem, kétéves koromban jött el tőle anyukám velem együtt. Állítólag elkocsmázta a pénzt és agreszív volt, arra saját magam emlékszem,mikor kétéves koromban előttem megverte anyámat. Sosem keresett, de soha nem is akartam emiatt látni. Egyetlenegyszer találkoztam vele azóta egy tárgyaláson, amikor anyukám pénzt próbált behajtani rajta, de jobb lett volna ha akkor se látom. Mint egy vadidegen olyan volt, én pedig csak néztem hogy ez az ember az édesapám...nevelőapámtól van egy öcsém, a válás óta csak vele foglalkozott nevelőapám. Igaz, engem addig is úgy nevelt, hogy ha hazudtam vagy valami rosszat tettem, akkor pofonvágott, egyszer még szíjjal is végigvágott a hátamon. De ez nekem olyannyira természetes volt hogy a gyereket ütik ha rosszat csinál, hogy az osztályomban általános iskolában teljesen lemeredtek a többiek, mikor tesiórán meglátták rajtam a foltokat, én pedig tök lazán kijelentettem hogy hát apukám megvert mert hazudtam. Akkor osztályfőnököm még a gyámügyet is ránkküldte. 15 éves voltam a váláskor, de akkor minden rámszakadt: meghalt a nagypapám, rá egy hónapra a nagymamám (minden évben náluk nyaraltam), egy komoly műtéten kellett túlesnem amiből fel kellett épülnöm, és a suliváltás is ekkor volt. Többé a legjobb barátnőm se lehetett ott velem, mert másik suliba mentünk távol egymástól. Akor roppantam össze teljesen, és évekbe telt mire összeszedtem magam. Természetesen ezt nem azért írtam le hogy sajnáltassam magam, csak érdekelne hogy valóban ez lenne e az oka a problémámnak...
2014. jún. 9. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!