Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok-e tenni valami jót,...

Warren Scott kérdése:

Szoktatok-e tenni valami jót, véletlenszerűen kiválasztott emberekért? Ha igen, miért és hogyan?

Figyelt kérdés
Angolul: Random Act of Kindness (RAK)

#jótett #Random Act of Kindness
2014. jún. 6. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
spontán módon néha igen, előre eltervezetten nem szoktam
2014. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Soha nem indulok útnak azzal a céllal, hogy akkor most keresek valakit akinek segíthetek valamiben. Szerintem ez nagyon álszent dolog lenne.

Ha lehetőség van rá akkor persze. Az ember segít, ha tud. Apróságokkal is.

2014. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Hát, olyasmit, hogy turistáknak segítek, vagy múltkor, mikor elejtette valaki a pulcsiját, csomót futottam utána, mire végre észrevette... Nem tudom, ez is annak szàmít-e. Ha csak a pénzadás, akkor nem.
2014. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 - mondanál példát?


#2 - nem arra gondolok, hogy valaki segítőkész, az szerintem alapnak kellene, hogy legyen, hanem inkább, mikor látod, hogy valakinek, valami nagyon sokat dobna a hangulatán, de normál esetben senki nem tenné meg, mert "az egy vadidegen" és te mégis úgy döntesz, hogy szerzel az illetőnek egy jó napot. Amúgy szerintem a szándék, hogy valaki eldönti, hogy valakinek jó napot szerez nem álszent, csak egy elhatározás. Persze lehet önös érdeknek is felfogni, ha ez neked is öröm :P


#3 - nem pénz adásra gondoltam, bár amiket te mondtál, az inkább olyasmi, hogy megmentettél valakit attól, hogy rossz napja legyen.


Jöhetnek még a válaszok és mennek a zöld kezek ;)

2014. jún. 6. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mai világban már egy egyszerű mosoly is sokat segítene.. Legalábbis úgy vettem észre,hogy az emberek többsége a földet bámulva fapofával vonul.

A minap rám mosolygott egy nénike és sokkal jobb kedvre derültem! :)

De a legapróbb dolgok is sokat segítenek, pl.: előreengedsz valakit a boltban,mert látod,hogy siet..

De szerintem az emberek többsége fél kapcsolatot teremteni egy idegen társával. Legalábbis rengeteg helyzet adódott volna nekem: Egy lányt láttam sírni az utcán egyedül és gondoltam megvigasztalhatnám,de mi van ha leordít vagy.. Szóval mire észbe kapnék elvesztettem az esélyt.. :C

2014. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, utolsó ! Ha mindenki rámosolyogna a szembe jövő emberre, elképesztő változások lennének. Én ezt szoktam tenni. Néha hülyének néznek és nem mosolyognak vissza, de ez ritka. De ez sem baj. Nem érdekel. Lehet, hogy egy hét múlva már érezni fogja a mosoly erejét. Sosem tudni. Segíteni is szoktam. Időseknek a boltban a kosarat a kasszához vinni, vagy ilyenek.
2022. máj. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!