Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy nyugodjak le?

Hogy nyugodjak le?

Figyelt kérdés

Elég feszült vagyok mostanában különböző okok miatt, amiket nem tudok megoldani, ami mondjuk nem is lenne olyan nagy baj, de még beszélni sem tudok azokkal erről, akik érintette, szóval elég tanácstalan vagyok...


Aludni és enni nem igazán tudok, legszívesebben sírnék, de nem megy. Próbáltam már barátokkal találkozni, filmet nézni, zenét hallgatni, arra az időre jobb volt, de amint vége lett, minden elölről.. Futni amúgy szoktam, szeretek is, de most nincs energiám hozzá. Szóval egész nap kb. rosszul vagyok, hányingerem van az egésztől, ha el megyek valahova akkor cigizek, addig jobb is, de semmi nem segít tartósan. Próbálom magamban átgondolni a dolgokat, megnyugtatni magam, hogy minden jobb lesz, de semmi nem túl hatásos..


Mit csinálhatnék?

(17/L)


2014. jún. 9. 19:55
 1/3 anonim válasza:

nem vagyok pszichológus meg semmi, nem akarok hülyeséget mondani, de én szerintem közel állsz a depresszióhoz..

nekem is volt egy ilyen időszakom, kb. 5 hónapig tartott, sok dolog nyomasztott és állandóan, szünet nélkül szomorú voltam.. nekem az segített, hogy megpróbáltam megváltozni, igyekeztem mindenről kimondani a véleményem, ezzel a legtöbb dolgot kiadtam magamból, és igyekeztem növelni az önbizalmam, hogy ne érezzem magam rossznak ha valakivel összevesztem, és kb. 3 hónap volt mire sikerült egy látszólag magabiztos és erős lánynak tűnnöom, de megérte. hihetetlenül szar időszak volt ez az 5 hónap, de most újra közel állok a boldogsághoz:)remélem valamit segítettem, sok boldogságot és szép estét! :)

2014. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos azt hiszem hogy ez talán nem nagy segítség, ha csak így ilyen szinten elmondja az ember, és sajnos tudom hogy ez így aztán nem is működik így, mégis szinte biztos vagyok benne, hogy a legjobb gyógyír a hasonló cipőben járó emberek számára az volna ha rájönnének hogy nincsenek egyedül. Ott sem, sőt leginkább ott nem, ahol úgy érzik hogy a lejtő legalján vannak mindenhogyan. És hogy amikor sokszor valahogyan minden szinte reménytelennek tűnik, ha csak az utolsó pillanatban is, de történik valami, ami elindítja az embert újra fölfelé. Pedig rengetegen megtapasztalják ezt. De ez nem a véletlen műve. És ez a "kar", ami olykor mikor már nagyon rászorulsz, mert beragadtál a sárba és kiemel onnan, ez olyankor is ott van, amikor a legmélyebb poklaidat járod. Úgy hívják hogy szeretet. És nevezik más néven is... De nem tehet meg mindíg mindent helyetted. Abból nem tanulnál és nem tudhatnál megerősödni. Sőt talán azért is szükséged van a lejtő aljára, s hogy megjárd a poklaid, hogy rájöjj arra hogy kicsi vagy, hogy helyiértékükön tudd kezelni a dolgokat, hogy vágyj a sötétségből a világosságra menni, hogy eljuss az életben a jó kérdésekig és vágydd meglelni rá a válaszokat, s hogy egyszer rájőjj hogy szükséged van rá.
2014. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért mondom hogy sajnos azt gondolom hogy nem így működik ez, mert tudom hogy én is például a te korodban azt mondtam az ilyesmire hogy olcsó propaganda, meg hogy ostoba emberek kapaszkodója és hogy tartsák meg maguknak az ilyenek a meséiket, nekem van elég bajom és valódi válaszokra volna szükségem, nem hóbortos emberek agyszüleményeire, meg az ő hiedelmeikre hogy rámtukmálják. De ma már tudom azt -hisz én is sokszor átéltem hasonló állapotot hogy bármit is csináltam, nem hozott igazi megváltást és nem szüntette meg az ürességet bennem, legfeljebb ideig óráig elfelejttettem, és folyton kerestem valamit- hogy ahogy mondani szokták van az emberben egy Isten alakú űr...és ett semmi más nem tudja betölteni. Remélem egyszer te is rájöhetsz majd erre.
2014. jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!