Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gond, ha egy nő dolgozni...

Miért gond, ha egy nő dolgozni akar, szakmai elhivatottságból?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék dolgozni, azért, mert sok dolog érdekel. Nem elég nekem az, hogy csak olvasgatok arról, ami érdekel, hanem hozzá szeretnék tenni a világhoz valamit. (Hozzátenni = itt egész kis dolgokra gondolok, nem világmegváltásra)

El nem tudom képzelni, hogy főállású anya legyek.

Nem is akarok sok gyereket, az álmom két gyerek, mert egy kevés és neki se jó. Három már lehet sok lenne :D


Persze NEM 40 évesen akarok szülni, és a hatórás munkanap se lenne ellenemre, szóval távoli álmom az egyensúly megtalálása.


Nagyon sokszor leszólnak emiatt a felfogás miatt! Sok fiúval találkozom, aki nagy családot szeretne, a nő igenis maradjon otthon, neki ne legyen fontos a munka.


2014. jún. 10. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Szívás, keress normális férfit.
2014. jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nics ezzel. Sőt!
2014. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Miért lenne gond?


Érdekes, én találkoztam ilyen pasikkal. Keress normális férfit.

2014. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is jó a hozzáállásod.

Egy nő tudjon megállni a saját lábán is. Szerintem sokkal harmonikusabb és stabilabb az a kapcsolat, ahol mindkét fél dolgozik, főleg ha olyannal foglalkozik amit szeret csinálni. A gyerekek is jó példát látnak a szülőktől.

2014. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Nincs ezzel semmi baj. Mint ahogy azzal sem, aki nagy családot szeretne és a munka csak kenyérkereset szempontjából érdekli.

Hagyjuk már a hülyeséget, hogy melyik hozzáállás a normális!

Az emberek nem egyformák, kinek ez a fontos, kinek az.


Én úgy tapasztalom, hogy sok olyan férfi van, aki értékeli, sőt, akinek igényli azt, hogy a nőnek is fontos legyen a munkája.

Tudom, sablonszöveg itt az oldalon, de most igaznak gondolom: nyilván nem jó helyen keresgéltél, vagy valamiért rosszul választottál eddig. Lehet, csak nem volt szerencséd.

2014. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

"Sok fiúval találkozom, aki nagy családot szeretne, a nő igenis maradjon otthon, neki ne legyen fontos a munka."


Az ilyen típusú férfiismerőseim csalták meg aztán a feleségüket, amikor az terhesen/kisgyerekkel ült otthon és panaszkodtak folyamatosan, hogy a "zasszony csak a pénzemet akarja-nincsen elég pénzünk-stb".

Érdekes ez a felfogás, mert lényegében azt várják el a nőktől, hogy legyenek teljesen kiszolgáltatottak, de közben mégis a feleségre van ujjal mutogatva, hogy na ez is a férje pénzéből él. Mintha az egész arra menne ki, hogy a nő legyen mindenképpen a "hunyó", érezze egész életében, csak egy megtűrt valami.

Remélem ebből nem azt fogják kiolvasni, hogy lenézem a háziasszonyokat, családanyákat - ez igenis egy nehéz, teljes állás, amire sokan úgy tekintenek, mint valami kötelező hobbira.


De kérdésre: kicsit megdöbbentő, hogy "sok ilyen fiúval" találkozol, hiszen 2014 van, ahogy írták mások, rossz helyen keresgélsz.

2014. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm!

Akkor nem volt szerencsém.

2014. jún. 10. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm azoknak, akik lepontoztak, de mifelénk a nőknek is van minimum egy diplomájuk, és nyilván nem azért, mert az az életcéljuk, hogy a háztartást vezessék.


A kérdezőnek kitartást kívánok, és soha ne feledd, hogy magad vagy önmagad legjobb barátja, és bíz magadban és a céljaidban. Ha kitartasz, akkor jönni fog az a férfi is, akinek nem egy buta cicababa háztartási alkalmazott kell.


Viszont arra vigyázz, hogy maradj nő :)

2014. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!