Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen dolog az egy magyartól,...

Milyen dolog az egy magyartól, ha nem tudja a magyar himnusz szövegét?

Figyelt kérdés
Ti tudjátok fejből?
2014. jún. 30. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Az első versszakot, amit énekelni szokás, azt nyilván. A többit ... hát nagyjából, valószínűleg sokat hibáznék, csak akkor tudtam 100%-osan, amikor általános iskolában be kellett magolni.
2014. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Műveletlenség. Tudom fejből, ha nem is az összes versszakot.
2014. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, és nem is érzem magam analfabétának ennek hiányában.

Ha megkérdezel egy spanyolt, románt, szlovákot biztos nem mindegyikőjük tudná azonnal felidézni.

2014. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, tudom fejből az egészet, bár nem azért mert nagy hazafi vagyok, hanem mert amit megtanulok, azt ritkán felejtem el. Szerintem ha valaki tudja az első versszakot, meg hogy nagyjából miről szól, akkor azzal nincs gond.
2014. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
hááááát,ha nyögni se tudsz(az első versszak első 3 szavátse)az eléggé műveletlen
2014. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Király Lindára gondolsz?
2014. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Sose tudtam egy verset se megjegyezni, és ha verset akarnék tanulni, akkor se ez lenne az első. Egyáltalán nem érdekel.

Akit érdekel, tanulja meg, de könyörgöm, ne akarjátok a saját értékrendeteket másokra erőltetni, mert azt csak a nácik meg a komcsik csinálták, csinálják.

2014. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Lehet megkövezni, de én azt mondom, hogy aki nem tudja a Himnusz, a Szózat és a Nemzeti Dal első versszakát, az a szememben nem magyar, kivéve persze ha nincs még 6 éves vagy nem ép elméjű az illető.
2014. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ilyen szempontból teljesen defektes az agyam, ha valamilyen információt nem használok rendszeresen, azt 90%-ban elfelejtem, szóval pont nem érdekel, ha nem tudok ilyen "alapvetőnek" mondott dolgokat. Más meg számolni nem tud rendesen és mégse kövezzük meg. Mondjuk a Himnusz és a Szózat első versszakát valamiért pont tudom.
2014. jún. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
52%

Jaj,hagyjátok már abba,így magyar ,úgy magyar nem magyar.

Kezd unalmas lenni a szövegetek.


Az első versszakot tudom,mert minden ünnepségen eljátszották a himnuszt amitől sírva fakadt az ember.

Utálom még hallgatni is.

Király Lindának meg nem ment?Miután kint él Amerikába,nem is kell ezen csodálkozni.Na és,Amerikába is volt olyan aki nem tudta a himnuszt,de mindenhol a világon van olyan ember aki nem tudja.


Azon se csodálkoznék,ha némelyikőtöknek a szorzótábla se menne.Úgy hogy előbb magatokba kéne keresni a hibát.

2014. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!