Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves korotokban kezdtetek...

Hány éves korotokban kezdtetek el lázadni? Hogyan alakult ki?

Figyelt kérdés

(nem tudtam hova tenni a kérdést, ezért ide került)


Szóval, nálam már kisiskolás koromban kezdődött. De nem az iskola meg a tanulás miatt, mert azokkal tényleg nem volt semmi bajom :)

A tanárnőm miatt alakult ki, mert gyűlöltem, hogy mennyire kétszínű, képmutató és igazságtalan volt. Az osztálytársaim sem szerették. Ez úgy alakult ki, hogy, amikor bekerültem az iskolába, kedves embernek mutatkozott be. A tanítás alatt mutatta meg a valódi énjét, ami nem tetszett nekem. Korábban kedves emberekkel találkoztam. Még az óvónő is aranyos és igazságos volt. Rendet tudott teremteni a gyerekek között veszekedés és kiabálás nélkül.

És bár a szüleim arra neveltek, hogy tisztelni kell a felnőtteket, de én képtelen voltam befogni a számat az iskolában. Mindezt udvariasan tettem, pl: "Tanárnő, kérem, ne tessék bántani őt!"

Emlékszem, a 3-dik évfolyamban úgy megbántott egy lányt, hogy sírva rohant ki az előadóteremből. Beszélgetett a barátnőjével, és a tanárnő csak őt szidta le. Én kiszaladtam, hogy megvigasztaljam (pedig nem a barátnőm volt), erre elkapta a csuklómat és velem is veszekedett, hogy mit képzelek. Egy másik (kedves) tanárnőm rászólt, hogy eresszen el. Ekkor mondtam az undok tanárnőnek, hogy "Kérem, így nem bánhat másokkal" A kedves tanárnő szólt a megbántott kislány barátnőjének, hogy keressék meg őt és vigasztalják meg együtt. Nekem még az előadás után megköszönte, hogy voltam olyan aranyos, hogy JÓT akartam tenni.


Azért vagyok ilyen lázadó természetű, mert gyűlölöm az ilyen embereket. Valahogy meg kellett védenem magamat és a gyengébbeket.



2014. júl. 13. 10:22
 1/9 anonim válasza:
Soha, szüleim nem úgy neveltek. Akármennyire is igazságtalan volt, most ő miatta tudok amit tudok, nélküle most az utcán lennék. Ezért tiszteltem/tisztelem.
2014. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alsó tagozatban volt velem sok probléma, de azt nem nevezném tudatos lázadásnak. Így nyíltan soha. De elég régóta eltér a véleményem bizonyos dolgokról (főleg társadalmi normákról) a többségétől. Viszont én nem szoktam hirdetni az elveimet, és nem csak elutasítom a normákat, hanem tudatosan mást tartok helyesnek, de ezeket meg is tudom indokolni.
2014. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb 12 évesen állandóan hisztiztem és idegesített anya meg sokszor veszekedtünk most is néha, vhogy idegesitett a jelenlete meg a tanarok is minden ..ahh....mind1 :D mar kicsit kezdek lenyugodni nem tehetek rola :/
2014. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
suli ellen 11-13 évesen, kamaszkori lázadás meg 8.-ból kimaradtam és 10. osztály végéig kb. Szüleim nem voltak szigorúak, így nem nagyon kellett lázadnom, pl. 16 évesen már elengedtek buliba, nem kellett könyörögnöm
2014. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Soha nem lázadtam. Nem bandáztam, cigiztem, drogoztam, nem lázadtam a suli, vagy a többi ember ellen. Nem vettem fel stílusokat, mert nevetségesnek tartottam őket.

Egy valamit megfigyeltem, hogy ami nem érdekelt, azt nem tanultam, emiatt buktam is párszor, egyszer osztályt is ismételtem. Nem nagyon izgatott a dolog. Nem vagyok hülye, csak a számomra érdektelen dolgokat nem vagyok hajlandó megtanulni. Mondjuk ezt lehetne nevezni lázadásnak talán. :) 20/F

2014. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a bátyám pont olyan volt mint te, kérdező kisiskolásként. A szüleim szerint mindig csak a baj volt vele, dehát csak egy gyerek stb... Én mindig csak talpraesettnek láttam Őt. A tanárnő rendesen megutálta ezért a viselkedéséért. Egy suliba jártunk és az a nő velem sem tudott normálisan beszélni. Ő is sokszor megfogta a gyerekek csuklóját és úgy ordibált a képükbe, hogy közel rángatta Őket magához. Egyszer velem is megcsinálta de én ott lefagytam mert sosem tapasztaltam még ilyet. Na az azóta bennem van. Aztán adta az élet, hogy az öcsém alsós osztályfőnöke lett. Ő nagyon a szivére veszi a dolgokat, a felnőtteknek akkor még mindent elhitt és nem tudott semmilyen konfliktusra reagálni max.magában. Mindig mindent békésen oldott meg. Kis szelíd báránynak képzeljétek el, tényleg az volt. Ha valami bántotta, harapófogóval kellett kihúzni belőle. Na a tanárnő persze tudta, hogy tesók vagyunk és vele is úgy bánt. Kedvencei voltak az osztályból az öcsém persze irigykedett rájuk és nem értette, hogy a tanárnő miért nem képes vele is olyan szépen beszélni, az Ő kérdéseire miért nem valaszol stb.... Ez Benne is megmaradt. Amióta iskolába jár, azóta pavós ( Pavor nocturnus). Ez egy olyan betegség, ahol éjszaka felriad, ordibál öntudatlan állapotban majd visszaalszik. Reggel persze nem emlékszik semmire. Onnan jöttünk rá, hogy a suli miatt lehet, hogy sokszor, amikor értelmes szavakat, mondatokat ordibál, a tanárnője nevét, vagy egy kérést (olvashatom én?), vagy bármi mást (nem én firkáltam össze a padot, nem én) kiabál. Ezeket a rohamokat nagyon fáj hallani. Mikor anyám bement erről beszélgetni a tanárnővel, Ő tagadott mindent és meghazudtolta! az öcsémet anyukám előtt! Azért ehhez kell pofa. Aztán úgy javítottunk a helyzeten, hogy minden nap beszéltünk az öcsémmel a napjáról és bármilyen stressz, bántás, sértés érte, azt kibeszéltük vele. Innen tudtuk, hogy aznap biztos lesz roham és így nem 10 percet ordibált éjjel, csak 1-2-őt.

Azt olvastuk majd kinövi. Igaz, lassan elkezdtek csökkeni a rohamok száma (már csak heti 3-4 volt), de az áttörést az hozta el, amikor át lett íratva egy másik, jóhírű, alapítványi iskolába. Kemények az elvárások, de itt végtelenül kedvesek a tanítók, a gyerekek is egymással, semmi agresszivitás, ordibálás, sértődés, mindent nyugodtan szépen beszélnek meg egymással. Az öcsém meg. Boldog és felszabadult. Már most mondja, hogy ennek az alapítványnak iskoláiba fog felvételizni 8-osként. Mostmár csak havi 1-2 rohama van, de az se mindig. Nagyon jó így látni.

A tanárnő az előző suliból pedig a mai napig tanít sajnos. Letiltanák a hozzászólásomat, ha leírnàm, mit tennék vele.

Az a baj, hogy a oviból frissen érkező elsősök nincsenek ilyenre felkészülve. És szerintem nagyon nem így kéne felkészíteni Őket erre. Kérdező, sajnálom, hogy ilyen tanárod volt.

És bocsánat a hosszú félig meddig nem idetartozó kommentért, de jól esett ezt kiírni.

2014. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alsóban nagyon rendes gyerek voltam, soha nem volt velem baj. Kamaszosan lázadni 13 évesen kezdtem el, amikor rájöttem, hogy nem minden olyan szép, mint ahogyan addig láttam. Rájöttem, hogy apa valószínűleg csalja anyut, akkor hallottam először a szüleim közti éjszakába nyúló vitákat, amiben anyu zokogott, hogy nem akar tovább élni. Ekkor lázadtam a suli ellen, a család ellen, minden ellen. Rengeteg probléma volt velem a suliban, és otthon is. Aztán 8. végére nagyon jóba lettem egy tanárral, aki elmagyarázta, hogy nem minden ilyen fekete-fehér, szóval abbahagytam, ezt a 'lázadozást'.


Viszont középsuliba kerülve rászoktam a dohányzásra, ivásra stb. 9. 2. félévében már hétköznap is többször mentem inni a haverokkal. Aztán 10. elején úgy döntöttem, hogy kész, vége, ennyi. Azóta is van, hogy elmegyek valahova, néha inni is, de sokkal ritkábban, és kulturáltabban. Rágyújtani is rászoktam néha, de már nem a haverok és a lázadás miatt, hanem mert néha jól esik.


Most 17 évesen már nem gondolom azt, hogy lázadnék bármi ellen is, de többször mondták rá, hogy 'lázadó típus vagyok'. Nem tudom, lehet, hogy igaz, de szerintem csak annyi a baj, hogy vallásos suliba járok, de én nem úgy gondolkodom a dolgokról, amiről néha be kell számolnom. Szóval az én bűnöm az, hogy mindig ki kell állnom a gondolataimért. Ha ez lázadás, akkor én még mindig lázadok, ha nem, akkor befejeztem kb. 16 éves koromban.


17/L

2014. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a fejem már kint volt anyámból.
2014. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os: Sajnálom, hogy a tanárnő ilyen durva volt az öcsédhez. Én bízok benne, hogy az öcséd meg fog erősödni. Én elég erős voltam, hogy feldolgozzam a rossz emlékeket.


"A tanárnő az előző suliból pedig a mai napig tanít sajnos. Letiltanák a hozzászólásomat, ha leírnàm, mit tennék vele."


Én kb. ugyanazt tenném, mint te. Hadd eszméljen rá, mi lett azokkal a gyerekekkel, akikkel rosszul bánt.


"Az a baj, hogy a oviból frissen érkező elsősök nincsenek ilyenre felkészülve. És szerintem nagyon nem így kéne felkészíteni Őket erre."


Ebben egyetértek. Ezért bukott ki belőlem a lázadás a gonosz tanerő ellen, mert nem lettem felkészítve. Aztán 5. vagy 6. osztályos koromban lehiggadtam, mert másik iskolába kerültem az osztályommal és ott a tanárok többsége jó fej volt. És, mert hittem abban, hogy az osztálytársaim már elég erősek ahhoz, hogy megvédjék magukat a rossz emlékektől.


"És bocsánat a hosszú félig meddig nem idetartozó kommentért, de jól esett ezt kiírni."


Nekem meg jól esett elolvasni :)

2014. júl. 13. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!