Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is járt úgy, hogy kölcsönk...

Más is járt úgy, hogy kölcsönkértek tőle egy nagyobb összeget és végül nem adták vissza neki?

Figyelt kérdés
2014. júl. 14. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen hülye nevelőanyám fél misit adott egy alkesznak mert ő hisz benne. Azóta se láttuk azt a pénzt...
2014. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Több ilyen esetet is ismerek. Egyik rokonom járt így. Évekig pereskedtek. Először elvesztette a pert, mert a tartozó azt mondta, ő ajándékba kapta a pénzt stb, de végül a kölcsönadó javára ítéltek, vissza kellett fizetni neki a pénzt.

Apósom is járt így, ő nem pereskedett és soha többé nem látta a pénzét.

2014. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze! Ez amolyan héköznapi dolog.Kölcsön kérnek, azután soha nem látod. A jó oldala az, aki ezt megteszi veled, általában többé nem keres.Becsületesnek lenni nem divat.De sebaj hulljon a férgese!
2014. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elismervény nem lett róla írva, kézbe lett adva. Mivel nincs rá bizonyíték így is lehet pereskedni, és ez kb. mennyibe kerülne?
2014. júl. 14. 14:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom az ilyen nem hullik ki, hanem tovább szedi áldozatait.
2014. júl. 14. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Kétszer vágtak így át, hogy kölcsönkértek, és sose láttam vissza (mondjuk 10ezer forint alatti volt mindkettő), azóta nincs kölcsön, a legszorosabb barátoknak, rokonoknak lenne, de ők sose kértek.
2014. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ajjaj. Ha nincs rá bizonyíték, akkor 100%, hogy elveszíted a pert. Sőt, még nyakadba is akaszthat a "kölcsönkérő" egy szép kis becsületsértési pert. És ahogy ismerem az ilyen emberek személyiségét, meg is teszi.

Talán úgy tudnál elérni valamit, ha írnátok róla utólag egy papírt. Bár nem hiszem, hogy az illető ezt aláírná. B tervként kihozni belőle, hogy kimondja, hogy mennyivel tartozik és ezt kamerával rögzíteni, aztán jöhetne a per.

Különben jártam így. Igaz nem volt nagy összeg (bár most jól jönne), de legalább a tanulópénz megvolt, és azóta soha senkinek egy fillért sem.

2014. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A rokonomnál sem volt semmilyen papír vagy elismervény! Igaz, a kölcsön kérő elismerte, hogy átvett pénzt az illetőtől, de azt mondta, ajándékba kapta.... 1 millióról volt szó. Azt hiszem, harmadszorra nyerte meg a pert. Végül minden ügyvédi költséget a kölcsönkérőre terheltek.
2014. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!