Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy közmondás:Ha meg...

Van egy közmondás:Ha meg dobnak kővel dobd vissza kenyérrel! Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Mindig így kell/enne érvényesülnie?
2014. júl. 22. 20:35
 1/9 anonim válasza:

Hát, szerintem nem feltétlenül... :-P

Ha folyamatosan csesztet valaki, bárgyúság kedvesnek lenni.

Az már más, hogy én általában 3x akkora kőbel dobok vissza XD

2014. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én azt szoktam mondani:Ha megdobnak kővel dobd vissza egy atombombával :D
2014. júl. 22. 20:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy hetes csontszáraz kenyeret kell vissza dobni:)
2014. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha megdobnak kővel, dobd vissza betontömbbel! :)Amúgy komolyra fordítva a szót, ez a "mondás" azt hangoztatja, hogy jutalmazzam meg az illetőt aki bántalmaz? Lehet, hogy nagyon régen érvényes volt ez a fura szokás, de ma szerintem mindenki nagyobb "tárggyal" dobna vissza.
2014. júl. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csináltam már. Ugyanaz, amit Jézus csinált (tőle származik egyébként ez a megfogalmazás), mégis valahogy a buddhizmussal ismerkedés közepette lettem én is ilyen. Amikor bántanak, megteheted, hogy magadra veszed, tiltakozol, védekezel. Ugyanígy megteheted, hogy zsebre teszed, de nem ellenkezel. Megteheted azt is, hogy vállat vonsz, vagy még azt se, és teszel az egészre. Megteheted, hogy azt mondod: nem igaz. Vagy ki se mondod. Megteheted, hogy nyugodt maradsz, és azzal kezdesz törődni, aki épp bánt vagy sérteget. Mi baja lehet? Hogy lehetne visszahozni az egyensúlyát? Ez sokkal több, mint kenyér, de a metafora attól még érthető. Jóllakatod szeretettel. Figyelsz rá, vele törődsz, ráébreszted arra, hogy felül tud emelkedni az egészen. Jézus elég szerény volt, amikor valószínűleg az utolsó előtti pillanatban átfogalmazta a "temesd be mannával" részt kicsit kevésbé figyelemelterelőre. :)
2014. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tévedtem, nem így tanította ezt.
2014. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"Szeresd ellenségeidet. Azzal viszed őket a sírba."
2014. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben hülyeség a "dobd vissza kenyérrel" dolog.

Semmit sem érsz el vele. Ez épp olyan tévhit, mint a "Ne törődj velük, és majd békén hagynak".


Ha valaki megsért, megbánt, rosszat tesz veled, és ez zavar téged, akkor igenis a sarkadra kell állni, és megtorolni. Ha megdobnak kővel, gyűjts még párat, és dobd vissza.

2014. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
azt gondolom, hog úgy folytatódik, hogy és akkor megint megdobnak kővel..
2014. aug. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!