Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kamaszok, gondoltatok már...

Kamaszok, gondoltatok már erre? Hogyan sikerült megnyugodnotok és továbblépnetek?

Figyelt kérdés
Néha rámjön,hogy nem szeretnék meghalni. Olyan gyorsan tellik az idő,egyszer csak megöregszem és meghalok és sehol semmi minden eltűnik. Frusztráló érzés. Mikor,hogyan és miért. Mi lesz utána...Amikor körbenézek és rájövök,hogy bármikor meghalhatunk és akkor ennyi volt. Vagy,hogy megöregszünk és meghalunk,aztán sötétség és nincs más. A sírógörcs kerülget ilyenkor. Volt már veletek ilyen? Hogy léptetek túl ezen?

2014. júl. 28. 11:41
 1/8 anonim válasza:
100%

Számból vetted ki a szót kedves kérdező! Nekem is szokott ilyen lenni és hát ahogy írtad a sírás kerülget! Pedig én már 21 éves leszek! Ez az egy olyan dolog van az életben ami elfogadhatatlan! A legjobb dolog rá a boldogság! És az ha nem vagy sokat egyedül! :) meg hát a szép dolgokra gondolsz és arra milyen sok jó dolog vár még rád!!!:)

Szerintem ez mindenkinél megvan! :) egy pillanat alatt meglehet szabadulni az érzéstől! Csak ne kattogj sokat rajta az a lényeg! Ha meg bevillán gondolj arra hogy együtt lehetsz azokkal akik már nincsenek köztünk! :) ne pedig a sötétségre és a semmire!! =)

2014. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. júl. 28. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkorban szembesül az ember igazán mélyen olyan végső kérésekkel, mint hogy "Mi az élet értelme" és "Kik vagyunk egyáltalán, mi a helyünk a világban", "Van-e élet az élet után", "van-e Isten", stb.


Ezek a vívódások szükségszerűek, hogy az ember kinyissa a szemét a világra, és maga akarjon válaszokat találni, hogy keressen, kérdéseket tegyen fel, és válaszokat is találjon -- és végül is ÉPPEN EZ tesz minket emberré, különlegessé a világban.


Így megérted majd, hogy ez a gyötrelem végső soron, hosszú távon, jó nekünk.

2014. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nem akarok nagyon tudományos választ adni, de Piaget (pszichológus) szerint kb. 14-15 éves korban kezdődik a gyerekeknél a formális műveletek (gondolkodás) szakasza. Ez azt jelenti, hogy elkezdenek az elvont, elméleti, transzcendens kérdésekkel foglalkozni. Ez teljesen egészséges folyamat, a fejlődés része. De előfordul, hogy valaki úgy mondjam nagyon benne ragad. Fontos lenne, hogy kitöltsd a napjaidat. Tanulj, legyen hobbid, beszélgess, találkozz másokkal. Maradj a mindennapi valóságban. Esetleg vezess egy listát, hogy mi minden jó történik veled egy napon. És ami a legfontosabb: igen egyszer meghalunk, de amíg élünk addig rengeteg jót tudunk tenni. Ha segítesz másokon, pl bevásárolsz a szomszéd néninek, sokkal kevésbé gyötörnek majd negatív gondolatok. Ez nem közhely. Kipróbáltam és működik. Legyen szép napod!
2014. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

JAj én rengeteget gondolkodok ezen:/ Pl utazok a metrón több megállót nincs nálam semmi és akkor kattogok meg nézem az embereket és arra gondolok úristen ezek az emberek egyszer mind meghalnak,lehet az egyik holnap lehet hogy ÉN holnap vagy ha nem is holnap de én is és ez borzasztó...

Mi értelme az életnek?Erre is sokat gondolok.Persze jó nekünk ha leélnünk egy gyönyörű életet de aztán meghalunk és az ugyanolyan mintha nem lett volna semmi.

Én a megöregedéstől is félek.Nem szeretném elképzelni azt ahogy ülök a dohos szobámban a tv-t nézve mert nincs jobb dolgom,nem vagyok fontos senkinek.Persze tudom hogy ez a rossz hozzáállás,pozítívnak kell lenni de amikor az ember egyedül fekszik éjjel a szobában a plafont "nézve" (sötét van:D) akkor senki nem szól rád hogy legyél boldog.

14/L

2014. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azon szoktam gondolkozni, mi lesz 30 év múlva. Hatgyerekes, elvált családanya leszek? Vagy a föld alatt, mert elcsapott a busz? Esetleg békésen éldegélek a kölykeimmel és a férjemmel? Fene tudja.
2014. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Basszus kérdező.....leírtad amire gondoltam...ez nálam is sokszor van ilyen,és olyankor sírva ülök az ágyam on és csak arra gondolok hogy soha nem akarok meghalni!!!! Imádom az életem,és azt kívánom bárcsak örökké élhetnék!!!
2014. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szintén nálam is sűrűn elő fordul és olyankor értelmét veszti az élet mert a halál az az ami tényleg elkerülhetetlen .
2014. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!