Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viseljem el legkönnyebben...

Hogy viseljem el legkönnyebben a depressziómat? 19/L

Figyelt kérdés
Lényegében annyi, hogy teljesen egyedül vagyok. Nincsenek barátaim, nincs senki, akivel beszélhetnék, otthon folyamatosan belém kötnek, piszkálnak, még akkor is, ha semmit sem csinálok. Pedig én kedves, megértő vagyok mindenkivel, soha senkit nem tudnék megbántani, még szóval se! Én meg ezt kapom. :( Állandóan a sírás fojtogat, utcán is ha megyek, alig bírom ki, hogy ne sírjam el magam, mindig lehajtott fejjel megyek. Esténként sírva alszom el, reménykedve abban, hogy hátha valaki megment ebből a helyzetből. Néha már úgy érzem, jobb lenne meghalni, mintsem még egy szívdobbanásért szenvedni! :((
2014. júl. 29. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
nyugodtn irj ha van kedved szivesen beszélgetek veled 28 F
2014. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Ezen csak te magad tudsz segíteni! Ha már nem tanulsz menj el dolgozni vegyél ki egy szobát magadfajta fiatal lányokkal valami nagyobb városban ha nem bp.i vagy és majd lesznek körülötted olyan emberek akik szeretnek és megbecsülnek, de senki nem fog besétálni a szobádba hogy "szeretni akarlak" !

tenni kell érte! Az öngyilkosság a gyáva emberek kenyere ha ezt akarod 19 évesen tedd, de ez nem megoldás az életre!

2014. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor mozdultál ki utoljára? Ismerkedj, keresd fel a régi barátokat, ha nem teszel ellene akkor csak rosszabb lesz
2014. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Olvasni tudsz?

Akkor ezt olvasd el: Frankl: ...mégis mondj igent az életre.

Csak te tudod magad megmenteni, más csak segíthet ebben!

Persze sok narcisztikus fog rohanni "segíteni" neked, amennyiben irányíthatnak téged és dönthetnek helyetted. Nem ez a megoldás!

2014. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz egy konditermet és edz keményen. A lényeg hogy másra tereld a figyelmed plusz ott még pozitív emberekkel találkozol ami megnövelheti az energia szinted.

Szabadulj ki abból a környezetből mert leveszi az energiádat és ebből brutál nehéz kilépni segítség nélkül. Hiába a lelkesítő videó, pozitív könyvek meg az Atyaúristen. Ki kell mozdulni, lépni kell, cselekedni kell. Lehet ez másképp is, mint ahogy most van :)

2014. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs valami, ami visszataszító benned az embereknek? Ha teljesen jó fej vagy, akkor talán az arcberendezésed vagy az alkatod viszi őket durván tévútra. Pedig valahogy kellene legalább egyvalaki, akivel egymás karjában levethetitek magatokról a szar napokat mindenestül. Jó, nem teljesen, de mégiscsak jóval kevésbé lesz fontos már.
2014. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Találj elfoglaltságot, ami leköt, szervezd át az életed, tűzz ki célokat magadnak és dolgozz, hogy elérd. Járj sportolni, dolgozz legalább részmunkaidőben, ha káros szenvedélyed van, hagyd abba. Aludj rendszeresen, táplálkozz tudatosan, egészségesen. Gondolj pozitív dolgokra. Csak magaddal foglalkozz, a célod elérésével.


A legfontosabb: a napod, ha nem is minden egyes percének, de 95%-ának legyen valami haszna, soha ne unatkozz! Ha más nem, tanulj valami újat. Egyrészt így nem agyalod túl a dolgokat, másrészt minőségi javulás lesz az életedben.


Kezdd apránként a változást, hogy legyen sikerélményed. A felsorolt dolgok eleinte nehéznek tűnhetnek, főleg a szüleidnek lehet fura, kicsit vissza is húzhatnak, ez ne tántorítson el. Foglalkozz csak magaddal, ha rosszat szólnak rád, engedd el a füled mellett, ha jót, tartsd meg. Mindig a pozitív dolgokat értékeld.


Olyan dolgok ezek, amihez nem kell különösebb tehetség. Ha látják rajtad, hogy küzdesz valamiért, másképp állnak hozzád az emberek, az önbizalmad is felvesz egy normális értéket.


Ennyit tudtam mondani saját tapasztalatból.

2014. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyere ki velem Fradi meccsre. ;)
2014. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél nekem írhatsz. Én sem tudok beszélni a szüleimmel sem, mert szerintem ők olyan típusú szülők, akiknek azért kellett a gyerek(én), mert az a társadalmilag elfogadott, hogy van gyerek(főleg régen).

Olyan "barátaim" vannak, akik azt mondják, hogy barátok, pedig nagyon távol állnak ők a baráttó. Van valaki akit szeretek/szeretnék szeretni, de valószínűleg ő nem viszonozná. Így másra rá sem tudok nézni.

Ezt a meghalás dolgot verd ki a fejedből! Inkább írj, meghallgatlak szívesen.:)

2014. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*baráttól
2014. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!