Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy az ázsiai...

Flash! kérdése:

Hogy lehet, hogy az ázsiai származású fiatalok nagy százaléka szebben és tisztábban beszél magyarul mint mi?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találkoztam ilyennel.
2014. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se.
2014. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Van valami tudományos magyarázata az ázsiai emberek hangszálaival kapcsolatban, de nem akarok hülyeséget írni, csak felrémlett valahonnan. Egyébként vannak ázsiai ismerőseim, tényleg szépen, artikuláltan, érthetően beszélnek.
2014. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt nem hinném, hogy egy anyanyelvűnél tisztábban, érthetőbben. Persze nem egy részeg 8 általánost végzett magyart kell összehasonlítani velük.
2014. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, ha bemegyek egy kínaiba, akkor nehezen értem, amit mondanak. Az árat is ki szoktam magamnak számolni, mert az "eze,és ezeöccá'-zon kívül nem értek meg semmit.
2014. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én a fiatal, felsőktatásban tanulókra gondoltam, bkv-n utazva a múltkor pl hallotam egy csoport fiatalt beszélgetni,egy ideig takarásban voltak, és amikor leszálltak előlük ,meglepődve láttam, hogy van köztük egy ázsiai lány és,hogy az ő hangját hallottam a legtöbbet és kb jobban beszélt magyarul mint a magyarok 99%-a.

Mindamellett az egyik budapesti b.k-ban dolgozom és rendre tapasztalom ezt.

Szóval nem az ázsia market-re gondoltam mint reprezentatív példa;)

2014. júl. 29. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok beszélnek így, akik kb ide születtek, vagy kiskoruk óta magyarul beszélnek, magyar iskolába jártak, így nincs ebben semmi meglepő. Ha te is gyerekkorod óta kínában élnél akkor perfektül beszélnél kínaiul.
2014. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Végülis igazad lehet, meg végsősoron valószínűleg legalább 3nyelven beszélnek (a saját anyanyelvükön és angolul bizonyára a magyar mellett)...

Ez azért elég széles hangképzést feltételez, a mondatalkotást is többféleképpen megtudják közelíteni...

Ha én születek oda lehet,hogy szebben beszélnék kínaiul mint ők =D

2014. júl. 29. 19:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki Ázsiában élt eddig, ott született, etc, az még angolul sem tud normálisan beszélni, nemhogy még magyarul :)
2014. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ide születtett és a magyar az anyanyelve akkor jóhogy szépen beszél magyarul.
2014. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!