Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek nagy része nem szereti az olyan játékokat amivel akár tanulhatnak is pl. Europa Universalis vagy Hearts Of Iron hanem azokat amikben gyilkolásznak drogoznak és káromkodnak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert játék!!!!! Egyértelműen olyan játékkal szeret játszani az ember amivel kikapcsolódik. A legtöbb ember nyílván nem fog még gép előtt is tanulni. Főleg hogy a játékpiac jelentős részét fiatalok teszik ki. De amúgy hidd el ezekre is megvan a kereslet. De honnan veszed hogy a "gyilkolászós, lövöldözős, káromkodós" játékokkal nem lehet tanulni? Azoknak köszönhetem hogy tudok angolul! Ha azok a játékok nem lennének most nem lenne felsőfokú nyelvvizsgám. ha azok nem lennének SOHA nem tanultam volna angolt. Legtöbbször ezek motiváltak. Amúgy csak érdekesség képpen kérdem. Milyen az a drogozós játék?:D Vagy milyen játékban drogoznak?
2014. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az életben keretek közé vagyunk szorítva (nem ölhetsz, drogozhatsz mert az bűn, a káromkodás meg nem illendő) ezekkel legalább ha virtuálisan is de kiléphetünk ezekből a korlátokból ami szerintem stresszoldó hatású.

amúgy meg miért akarnánk szórakozás egy részét tanulással tölteni, hiszen az nem kapcsol ki annyira mint a fentebb emlitettek

2014. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha te is dolgozni fogsz, és nem az utcát söpröd, ami nem fáraszt le agyilag, akkor megérted!
2014. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mert vicces :D

én szeretek gyilkolászni az csak játék :D

inkább játékban gyilkolászanak és ne az utcán

2014. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezekről a játékokról még nem is hallottam. Lehet, hogy azért mert nem is reklámozzák ezeket?
2014. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát...ez alapvetően összetett dolog.


Egyrészt, a világ nagy részén az emberek jelentős hányada mindig is csak munkás volt, vagy földműves, vagy hasonló, nem túl művelt kategóriába tartozott. És hiába a mai világ megkövetel egy alap tudást, és műveltséget, az emberek nem változtak feltétlenül, és nem igénylik azt, hogy folyamatosan újat tanuljanak meg.


És ahogy írták már, ha valaki egész nap szellemi munkát végez, az pihenni akar szabadidejében, míg a többség alapból nem is igényli azt hogy okosabb legyen.


Megnézed, a tv-ben sem ismeretterjesztő filmek mennek fő műsoridőben, arra vannak külön csatornák, hanem filmek, sorozatok, amik kikapcsolnak, de mégis úgy érzed mellette hogy elgondolkodtat kicsit. Szerintem szeretik az emberek okosnak érezni magukat, meg kicsit elgondolkodni hogy "hú ki lehet a gyilkos", de nem igénylik a fárasztó agymunkát. Az ismeretterjesztő sorozatok nagy része is kb óvodások szintjére lett megírva, minél érdekesebben, hogy szórakoztatva tudj meg újat.


Játékoknál meg szintén, elsősorban kikapcsolódni szeretnek az emberek. Erre legegyszerűbbek a mész és lősz játékok, autóversenyek, ahol reflexek kellenek inkább, meg minimális taktikázás.


Meg lövöldözés is lehet ész nélküli, mint egy BF vagy CoD, vagy lehet "reálisabb" ARMA szintű, ahol fél órát sétálsz aztán lelőnek....utóbbi is jó játék, de inkább rétegjáték. Vagy autós játékok között is, jobban mennek azok, amik kicsit arcade jellegűek, és nem profi szimuláció az egész kerékcserével, meg hasonlókkal. Valahogy a játékosoknak nem a kihívás kell, hanem a kihívás érzete, ezért van egy halom elérhető archievement, mert kell az hogy legyen vmi cél, de ne is legyen teljesen elérhetetlen.


És maga a káromkodás, gyilkolászás messze kevés, kell a jó grafika, az igényesen tálalt történet. Én pl kifejezetten szeretem a rövidebb, filmszerű játékokat, Metro2033, Cod, stb, mert beleéled magad egy világba, egy sztoriba....mondhatjuk úgy hogy hasonló mint amikor elolvasol egy könyvet, megnézel egy filmet, csak itt te magad vagy a főszereplő.


Emellett azért vannak kisebb, tényleg ügyességi játékok, rejtvények, amit a mai napig szeretnek az emberek. Kártyajátékok, aknakereső, zuma, Mario...bár itt sem a tanulás a lényeg, csak a kikapcsolódás.

2014. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még róluk, de első ránézésre nem lehet rossz. Én HOMM párti vagyok mindenesetre, szeretem az agytornát is :) Van, aki ilyen, van, aki olyan... Párom FPS-es, én azt nem értem, hogy mire jó, ő meg a Minecraftomtól kap néha agybajt... (De azért nézi! Nem mondom, a Wolfenstein engem is csábítgat...)

Szóval, a játék, az játék. Kinek mi a kikapcsolódás.

2014. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ezekről, de rákerestem, mindkettő történelmi játék és nagyon hasonlítanak.


Nem mindenkit érdekel a stratégia és nem mindenki szeret szórakozás céljából tanulni. Az ember pedig hagy töltse már el úgy azt a pár óra szabadidejét, ahogy akarja.


Btw kutatásokkal igazolt, hogy a pörgősebb játékokkal (autós, lövöldözős) játszó személyek reakció ideje az átlagosnál sokkal jobb. Ami pedig nem éppen hátrány egy esetleges baleset vagy akár a mindennapok során.

De javult a navigációs képességük is.

Itt a cikk:

[link]


És írom ezt úgy, hogy semmi ilyen típusú játékkal nem játszok, én sudokuzni és simsezni szeretek...

2014. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, én munka mellett tudok Making History-zni.

A valóságban meg káromkodok, iszok és dohányzok, gépen elég unalmas lenne ezeket csinálni...


25\L

2014. aug. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!