Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Valdner milyen származású...

A Valdner milyen származású vezetéknév?

Figyelt kérdés

2014. aug. 19. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
zsidós, németes
2014. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Egyértelműen cseh./szudéta-német "csehesítés"

női váltotata: Valdnerová

2014. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
VEZETÉK
2014. nov. 21. 18:11
 4/7 anonim válasza:

[link] ha nem vezetéknév akkor mi?a vezetéknév tudtommal családnév is egyben.

.A "Karin Valderová" a Valder család Karin nevű lánya szlovák nyelven, de szerintem szudéta-német még mindig.. Ha 3 neve lenne, mint az ukránoknál és az oroszoknál és több ottani népnél is, akkor az 1. a keresztnév, a 2. a családnév, a 3. az apai keresztnév birtokos esetben.

Az északi és déli, szomszádainknál nem tudok ilyen "normál" tradícióról.tudom mi a "VEZETÉK"név fogalma

2014. nov. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

"MUDr.Karin Valdnerová " --a fentebbi(tegnapi) link ma nem működik, de a Valdnerová-ra a googlében bejön.. több helyen is.. mint ma ez is: [link] linken


"MUDr.Karin Valdnerová gyermekorvos"


Az előzőben kimaradt az "n "(Valder/Valdner

Úgy tudom csak a magyaroknál az első név a vezeték/ családnév a többieké: német, orosz, szlovák szerb a 2. helyen áll .-Például

Angela Merkel, Vlagyimir Putyin, és a "Valdnerová" is.

Bár, a Karin lehet családi és utónév/keresztnév is. de a fordított sorrend miatt a Karin női név ; utónév /keresztnév.akár nálunk a Fülöp vagy Jakab vagy a Piroska is lehet mindkettő.Nekem is volt "Piroska bácsi" ismerősöm gyerekkoromban kb 50 éve .Emlékszem, hitetlenkedve nevetgéltem is rajta -akkor....Ha nem sértem meg; a MTA pontosabb nyelvészeti magyarázattal szolgálhatna.

2014. nov. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

megvan a hiba! a [link]


a helyes, pont nélkül: [link]


a pont véletlenül került a link végére.. pont nélkül már működik! elnézést!

2014. nov. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor Német?
2014. nov. 22. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!