Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten raboltak már ki,...

Budapesten raboltak már ki, vagy tettek ellened valamilyen testi sértést?

Figyelt kérdés
Szóval most költöztem Budapestre és eléggé tartok a várostól. Milyen tippeket tudnátok adni ,hogy túléljem az elkövetkezendő 10 évet?
2014. aug. 29. 00:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Este ja vannak kerületek ahol nem túl jó a közbiztonság....


Pl Pályaudvarok sem kecsegetőek.....

2014. aug. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Nem kell tartani semmitől.Ha félsz akkor kerüld a pályaudvarokat.
2014. aug. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem, velem ilyesmi nem történt. Gyerekkoromban a hétben laktunk, de a rossz részén, most az ötben lakom, nyilván itt semmi sem történik.


Pályaudvarok, rossz kerületek, ezeket magad tudod kitapasztalni. Nekem pl. a Blaha már durva, mások meg simán ott vannak.


Budapesten alapvetően nagyon olcsó a taxi, és az egyik legbiztonságosabb főváros világviszonylatban.


27N

2014. aug. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerencsére még nem történt semmi. Tömegközlekedési eszközökön mindig vigyázok a táskámra (már több ismerősöm zsebelték ki), késő este nem veszem elő a telefonom se, főleg nem az utcán. Próbálom mindig elintézni, hogy este, főleg buli után elkísérjenek ismerösök. Mindig a legjobban kivilágított utcában járok, amelyikben kevés a csöves és a részeg. A kapualjakat is elkerülöm, meg a parkokat, és hordok magamnál gázsprayt, ami ad egy kis biztonságérzetet.
2014. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
Melyik kerületbe költöztél?
2014. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
A vidékiek kicsit túldramatizálják ezt a Budapest témát. Persze vannak kissebség által erősen fertőzött területek meg néhány nagyobb tér is elég gázos ( Blaha, Boráros ilyesmi) de alapvetően ha nem keresed a bajt akkor nem hiszem, hogy érne bármilyen attrocitás. Születésemtől fogva Budapesten élek és eddig semmiylen attrocitás nem ért, azon kívül, hogy néha egy két kéregetőt allig lehet levakarni, illetve néha betalál egy-egy bandába verődött kiseebség aki mindenkienk odaordibálnak, hogy "mit nézee" aki nem tetszik neki, de ezen kívül teljesen rendben van a város.
2014. aug. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%
Budapest egy olcsmány koszos,asznob arrogáns emberekkel teli,pusztúljváros.Én Németországban élek,láttam itt is dúrva alakokat.SOSE kötöttek belém.Pesten meg csak lenéző,kötekedős,undok férgekbe botlottam.
2014. aug. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%

KRUTOJ PRIANIK - nem kötözködésként mondom, de vidéken sem épp leányálom az élet =-)


Téged még sosem ért atrocitás Pesten? Szuper, a Szerencse gyermeke vagy! =-)


Vidék és Budapest között az a külömbség, hogy míg Pesten beráncigálnak egy autóba és fél óra alatt kivezetnek a városból, hogy elgyepáljanak, addig vidéken ugyanezt megteszik két perc alatt.


Dimbek-dombok, nagy fák és sűrű bokrok, sehol semmi, ami visszhangot verne, ordítozhatsz, toporzékolhatsz, egy rendőr sincs, sőt, senki sincs, aki a segítségedre sietne =-)


Épp ezért kelek a vidékiek védelmére - aki vidéken él, tudja nagyon jól, hogy mennyire borzalmas az élet, nem csoda hát, hogy a vidéki emberek félnek Budapesttől. Míg vidék egy tág terület, ahol ugyan szalad


hatsz ezerrel, a probléma csak az, hogy mindenhonnan rád támadhatnak, addig Budapest - a vidékiek szemében - egy teljesen zárt terület, ahol ugyan lehet tekergőzni, mint a labirintusban, hogy elkerüljenek a bántalmazók, de a vidéki nem ismeri Pestet, így könnyen zsákutcába kerülhet.


Budapest a legtöbb vidéki szemében egy zárt terület, ahol a vidéki brutalitás még inkább érvényesülhet.


Kérdező: a futás szégyen ugyan - de nagyon-nagyon hasznos! Sosem felejtem el azoknak a kisebbségieknek a támadásait, amiket - futással - megúsztam... a mai napig nyílik a bicska a kezemben, ha rájuk gondolok. De futottam. És túléltem... =-)

2014. aug. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A hétben lakok, nyolc év alatt mindössze két utcai összetűzésem volt a helyi kisebbséggel (egyszer sikerült leráznom őket, másodszorra a barátaim mentettek ki), de rablás/testi sértés nem történt a közvetlen környezetemben jó ideje.

Amiket kerülj sötétedés után azok a pályaudvarok és térségük, lepukkant szűk utcák és parkok, terek, illeve stadionok. Ha félsz, nem árt ha magadnál tartasz egy paprikasprayt vagy gázpisztolyt.

2014. aug. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42 éve élek Budapesten. Éltem több kerületben. Gyerekkorom X. kerület majd, VIII. kerület, végül XVI. kerület. Kőbánya már az én fiatal időmben sem volt egy biztonságos környék, de soha nem ért semmi gond.
2014. aug. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!