Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvileg régen a magyarok...

Elvileg régen a magyarok sötét hajúak, szeműek voltak. Milyen népekkel keveredtek hogy sok lett a szőke, kékszemű ember?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
német.orosz,tatár,meg az egész európa
2014. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb az összes környező néppel keveredtek a magyarok, ezt a tulajdonságot pedig valószínűleg az északi népektől kaptuk.

Pl németeket folyamatosan telepítettek be, már a 12. században meghívták őket Erdélybe.

2014. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
a magyarok régen sem voltak mongoloidok, ez egy mítosz.
2014. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%
Myzantro a kérdesben nem szerepel, hogy a magyarok mongolidok lettek volna. Csak haj- és szemszínre kérdez rá. Mondjuk azt meg nem tudjuk, hogy a honfoglaló magyaroknak pontosan milyen haj- és szemszín variációkkal rendelkeztek, viszont azóta fél Európával keveredtünk. Vagyis inkább egész Európával, sőt mostanában már a világ többi részével is.
2014. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

nem lett sok a szőke,kék szemű ezt nem árt leszögezni.

legnagyobb hatással a mostani populációban domináns típusra a törökök voltak a 150 éves megszállás miatt.

2014. szept. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De mongoloidok voltunk és Belső-Ázsiából jöttünk.És a törökökkel testvérnép vagyunk.De sok szőke,kék szemű embert látok.
2014. szept. 20. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy mongoloidok voltunk?

Mert szerintem nem

2014. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen az ősi magyarok barna szeműek voltak és barna hajúak olvass utána.. kunok,tatárok ,törökök,szerbek,szlovákok mindegyikkel keveredtünk.


nekem spec.barna szemem van kissé mandulavágású beütéssel hozzáteszem anyám rokonságai vegyesek kék szeműek szlovák eredettel de apám barna szemű kun alföldi származású,szóval én inkább apámra ütöttem.vagy nem tudom vegyes.:D most szerintem tiszta vérű magyar nincs is már.

2014. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!