Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te hogyan veszed rá magad...

Te hogyan veszed rá magad arra, amit lusta vagy megcsinálni?

Figyelt kérdés

Mint például takarítás, tanulás, de nem csak az ilyenek.


Én például nagyon gyorsan tudok fejlődni rajzból, van hozzá tehetségem, de nagyon ritkán rajzolok, mert lusta vagyok, és inkább csak a gép előtt ülök.


Ehhez hasonló dolgokra, vagy ezekre hogyan veszitek rá magatokat? Mit magyaráztok be magatoknak, mit csináltok előtte utána, hogy legyen hozzá kedvetek, stb...


2014. szept. 18. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Hű, én is pontosan így vagyok a rajzolással. Néha nincs időm, ha pedig lenne, inkább mással foglalkozom. De mostanában egyre többet rajzolok, mert vannak céljaim ezzel kapcsolatban, amik motiválnak. Takarításnál például az hajt, hogy ha megcsinálom, igenis jobb lesz, nem szeretem a nagy rendetlenséget, akármennyire nincs kedvem takarítani. Egyszer úgyis muszáj megcsinálni ezeket a dolgokat, akkor már mindegy, ha most teszed meg.
2014. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én már nem tanulok ugyan,de a háztartást vezetnem kell.Hogy veszem rá magam? Egyszerűen vagy megcsinálom vagy itt ülök a retekbe,mert helyettem senki nem csinálja meg,még véletlen se.Vannak kötelező dolgok amit meg kell tennünk az életbe. Az hogy pl jól rajzolsz,de nem leled benne örömöd,akkor nem értem miért akarod erőltetni.Persze ha a szakmád eléréséhez kell,akkor megértem.Rávenni nem kell magam semmire,tudom hogy meg kell csinálnom és kész.Van hogy éjszakásból hazajövet állok neki mosogatni,mert nincs kedvem arra kelni hogy kupi van.27N
2014. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha pl. rajzolni szeretnél, keress inspirációkat, ott a tumblr, a we heart it, és a Pinterest.

Rengeteg rajzolással kapcsolatos kép van fent, vagy keress rá a RajzMánia nevű csoportra Facebookon,és ott meg is mutathatod a rajzaidat másoknak.

Lehet,hogy a pozitív visszajelzések is ösztönzően hatnak :)

2014. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha valamit meg kell csinálnom, de nincs hozzá kedvem, akkor egyszerűen csak felállok és megcsinálom, ez a leghatásosabb. Nem nyafogok, hogy "jajj, majd később, most nincs kedvem", csak felállok, és megcsinálom, mert tudom, hogy ha most nem, akkor soha nem fogom.
2014. szept. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)


igazából engem nem zavar a kupi, anyukámat idegesíti, hogy bejön, és a könyvek meg a ruhák vannak szétdobálva (más nem igazán, max rendetlenség az asztalon, ha épp rajzoltam). Én jobban el is igazodok a rendetlenségben, anyu zaklat vele folyton.

2014. szept. 18. 16:03
 6/9 anonim válasza:
2014. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is elég lusta ember vagyok, de mindig elhatározom magam, hogy már pedig azért is megcsinálom és miután megcsináltam sokkal jobban érzem magam tőle. Régebben rendetlenebb voltam most már mindent elpakolok, nem bírom elviselni a rendetlenséget magam körül. Rajzolni is szoktam néha, mert szeretek, de azzal az a helyzet, hogy kell hozzá kedv, mert különben nem sikerül olyan jól.
2014. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megmondom magamnak, hogy jó 19 órakor felállok és megcsinálom. Ha következetesen ezt csinálom mindig természetes lesz egy idő után.
2014. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tanulásnál ugy motiválom magam,hogy elmondom ezt: Tanulj köcsög mert igy nem lessz jólfizető melód és nem tudsz majd BMW 535i F10-et venni :D


És müködik :D

2014. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!