Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jártatok már úgy, hogy azután...

Jártatok már úgy, hogy azután jöttetek rá, hogy mit is jelent nektek a másik ember, miután elveszítettétek? Volt visszaút?

Figyelt kérdés
2014. szept. 21. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha meghal az illető, akkor nincs visszaút.


Ha szerelemről van szó, akkor sincs. Meg úgy általában, ha egy emberrel megszűnik a kapcsolatod, nem érdemes azután utána szaladni, ha ő már nem akarja. Keress mást, ne ragaszkodj senkihez. Szerelmek, barátságok terén már ért engem csalódás és úgy vagyok vele, hogy ha valakivel összeveszek vagy csalódok benne stb., akkor kész, annyi. Nem tartok semmilyen ember kapcsolatot örökérvényűnek a vér szerinti családi kapcsolatokon kívül. Úgyis van elég ember a földön, majd lesz más barátod/szerelmed.

2014. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 - Milyen finoman adagoltad az " optimista " kijelentéseket :D. " Ha meghal, akkor nincs. Ha szerelemről van szó, akkor sincs. Meg úgy általában sincs. " xDD


Én egyetértek az első válaszolóval, kivéve amikor nem. Úgy általánosan érvényes ez az életszabály, miszerint lehetőleg ne kötődj senkihez és semmihez, tudjál mindig továbblépni, stb.

Viszont minden relatív és mindig vannak kivételek. Azt a legnehezebb egy embernek eldönteni, hogy hol vannak ezek a kivételek az életében. Mit érdemes elengedni és miért érdemes küzdeni.


Manapság a többség könnyen enged el, de kevésbé mer küzdeni. Én azt gondolom, hogy az ember merjen küzdeni. Nem mindenért, nem mindenkiért és nem felesleges dolgokért. De azért, amiért legbelül érzi, hogy megéri a fáradtságot, azért igenis merjen küzdeni. Én 90%-ban eltudom engedni azt, aminek már nem látom értelmét, hogy tovább tartsam az életemben. Viszont a többi 10%-ért soha nem bántam meg, hogy harcoltam érte. Az egyetlen fontos dolog az az, hogy az ember merje elengedni a gőgjét és lépjen túl a kudarctól való félelmén. Mi van akkor, ha nem jön össze újból ? Semmi. Legalább megpróbáltad és láttad, hogy mi lesz belőle. Ezután is tovább lehet lépni.

2014. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én folyamatosan ilyen szitukat élek meg: 2 fontos ember volt/van az életemben, akiket az adott időszakban nem tudtam értékelni, csak miután elmentek a környezetemből - tehát nem haltak meg -, akkor jöttem rá, hogy mit veszítettem...

Az első esetben volt próbálkozás a visszaútra, de mivel ott is "sikerült" elrontanom pár dolog, ezért vége lett.

A második eset még tart: ezen azt értem, hogy ugyan nincs a közelemben az illető, csak ritkán találkozunk, és próbálom nem elrontani a dolgot, ugyanakkor bepótolni azt, amit nem tudtam felé kifejezni. Remélem összejön.

2016. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!