Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megvertek mert meleg vagyok,...

Megvertek mert meleg vagyok, nem tudom mi tévő legyek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Egy elég konzervatív homofób családban élek. Tulajdonképpen majdnem az egész város ilyen. Sosem volt még senkim. Igyekszem mindig tökéletesen színészkedni a suliban, hiszen ezt várják tőlem. Örülnék ha meg tudnék beszélni dolgokat valakivel, ezért nemrég elmondtam a legjobb barátomnak. Azt mondta, hogy gusztustalan vagyok, nem érdemlem meg, hogy éljek és jobb ha öngyilkos leszek mielőtt AIDS-es leszek. Azt hittem itt abbamarad a dolog, de aztán a nagyszünetben a barátaival vártak az udvaron. Olyanokat kiabáltak, hogy "b uzi", meg hogy "les zopsz?" Csak álltam ott, meg sem tudtam szólalni, csak folytak a könnyeim. Egy csomóan körbeálltak, nevettek és bízhatták őket. Többször meglöktek, megütöttek. Tanár persze sehol nem volt. Talán 5 perc lehetett az egész. Eltört a kisujjam, és tele vagyok foltokkal. Az ügyből persze semmi nem lett, nem is akartam, hogy legyen. Rettegek attól hogy a szüleim megtudják, hogy mi történt, és akkor be kell vallanom, hogy mi vagyok. Tudom, hogy nem tudnák elfogadni - még én sem tudtam teljesen - és csak megkeserítenék az életem. Az ujjammal meg a foltokkal kapcsolatban bicikli balesetet hazudtam. Nem tudom hogy legyen tovább. Nem merek iskolába menni, rettegek az egykori "barátaimtól" félek, hogy újra megaláznak, vagy hogy rosszabbul járok. Nincs senki akivel beszélhetnék. Nem maradtak barátaim, a szüleimnek csak hazudozom, nincs senki akivel őszintén megbeszélhetném a dolgot. 1 hete csak lógok, nem járok be a suliba, és már attól félek, hogy az igazgató felhívja anyámat, hogy mi van velem. Iskolát szeretnék váltani, de anyám hallani sem akar róla, mondván, hogy ez a legjobb suli a környéken. Nem tudom mit tegyek. Nem tudom túltenni magam azon, hogy így megaláztak. Teljesen szét vagyok esve lelkileg. Gondolkoztam rajta, hogy felkeresek egy pszichológust, de nem tudom, hogy ő szülői engedély nélkül - tehát úgy, hogy senki nem tudja meg - foglalkozhat velem? Vagy kivel beszélhetnék ilyen dolgokról?

2014. szept. 24. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Ha ennyi eszed van hogy elmondtad, akkor meg is érdemled.
2014. szept. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Tegyél feljelentést.
2014. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%
Mit lehet erre mondani? Elbasztad ès kènytelen vagy kitálalni mert ugy is kiderül már záros határidőn belül. Vagy kiralálsz egy jó hazugságot ès imátkozol hogy bejöjjön. Mondjuk azt nem nagyon èrtem hogy lehetsz meleg ha mèg nem is volt kapcsolatod...
2014. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
Én is baromi konzervatív vagyok, de a társadalom ilyen mentalitása szánalmas, minek bántani azt, aki nem tett semmi rosszat. A melegséggel egészen addig nincs semmi baj, amíg az adott illető el nem kezd vele parádézni, felvonulgatni, és jogokért követelőzni.
2014. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

nem sok lehetoseged van mostmar.


A szuleid elott fel kell vallalnod a dolgot, nincs mas lehetoseg.


Iskolaba is jarnod kell. Nem tudom milyen tipusu vagy, de ha nem tudsz kiallni magadert, akkor nagy bajban leszel.


Szerintem beszelj az osztalyfonokoddel, mondd el mi tortent. ha az iskola nem tudja megfekezni a dolgot, akkor kenytelen vagy sajat magad kezbe venni az ugyet.


Ha legkozelebb meg akarnak verni, akkor nezd meg ki a legnagyobb hangado, es azt minden figyelmeztetes nelkul vagd pofan. Nem nyitott tenyerrel mint egy kislany, hanem okollel. Elotte tokon rughatod, es utana uthezted okollel a fejet.


Arra vigyazz, hogy ne legyen a kozelben olyasmi, amire esve esetleg meguti magat komolyabban, vagy meghal. Ha a foldon van, egy-ket jol iranyzott rugas a gyomorba megdolgozas gyanant.


Utana pedig megkerdezheted a kozonseget hogy ki akar meg kapni. Fontos hogy a hangadot kapd el!


Ne felj attol hogy megvernek. Ha nem lepsz, akkor is megvernek, nincs vesztenivalod. A falkaban eros szemetladak ellen nincs jobb gyogyszer mint az ha levered a hangadot.


Ne felejtsd: a gyavak terden allva halnak meg.

2014. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
85%

Szervusztok! Basszus, emberek egy 16 eves fiurol beszelunk aki ugyan mar nem gyerek, de egyaltalan nem is felnott. Rajott, hogy a sajat nemehez vonzodik. Tudjatok mit jelent egy ilyen felismeres? Eleg nagy lelki teher. A szulei bemutattak kisgyermek koraban egy vilagkepet, de azt elfelejtettek kozolni vele, (persze nem szandekosan) hogy vannak mas csaladmodellek is, nem csak anya, apa. Nem olyan konnyu elfogadni azt, hogy te nem olyan vagy, mint a tobbiek, nem olyan vagy, mint amilyennek anya vagy apa elkepzelt. A 3-as kommentelo valaszahoz csak annyit fuznek hozza, hogy micsoda marhasag mar az, hogy "amig nem voltal egyutt senkivel, akkor honnan tudod hogy meleg vagy?!". Ezt az ember tudja. Amikor meg te szuz voltal teged sem vontak kerdore, mint heteroszexualist, hogy biztos vagy benne? Hiszen nem is probaltad meg fiukkal! Biztos hogy a lanyok kellenek? Te is nagyon jol tudtad, hogy a lanyok jonnek be, hiaba nem voltal meg egyel sem.



Draga Kerdezo!

Iskolaba jarnod kell, mert elobb utobb fel fog tunni, hogy nem vagy ott. Gondolom nem szeretned, ha level menne anyukadnak a gyermekvedelemtol. :( en is azt javaslom, hogy probalj beszelni az osztalyfonokoddel, vagy akar az igazgatoval. Szerintem megprobalnak majd segiteni neked. Mindenkepp erosnek kell lenned, es tul kell elned a napokat/heteket, amig "megszokotta" valsz. Probalj uj baratokat talalni. Egyedul nehez. Mindenkepp kell valaki aki meghallgat, es megerti a helyzetedet. Sok sikert es kitartast kivanok!!

2014. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

na ide figyelj:


ezt nem csinálhatod sokáig. lépned kell. nem hagyahtod, hogy megalázzanak. állj ki magadért! senki nem bánthat téged azért, mert meleg vagy, sem semmi másért. a helyzet csak egyre rosszabb lesz, ha nem vetsz gátat neki. ha a szüleid szeretnek, márpedig remélem, hogy így van, akkor mondd el nekik, hogy megvertek (az okot nem kell elmondanod, csak ha kérdezik. azt sem kell elmondanod, hogy meleg vagy, elég ha nnyit mondasz, hogy lebuz!ztak, és megvertek, de nem tudod miért, lényegtelen miért, senki sem verhet csak úgy meg), elmentek szépen az igazgatóhoz. ugyanezt elmondod az ofőnek. akár rendőrségi feljelentést is tehetsz.


tudatosítanod kell, hogy te itt áldozat vagy és védelemre szorulsz. bűncselekmény történt, érted? itt nem neked van szükséged pszichológusra, hanem a "barátaidnak" van szükségük büntetésre.


egyébként segítséget kérhetsz innen: [link]

2014. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Melyik iskolába jársz? Pszichológust felkereshetsz szüleid tudta/engedélye nélkül, neki meg úgyis kell kezelnie. Feljelentés nemsokat ér, csak jobban magadra haragítod őket.Ám őszintén szólva szerintem bennük is van ilyen hajlam. Barátom suliban mondta hogy meleg, sokan elfordultok tőle voltak köztük akik csöndbe, lese szarták és voltak akik fizikailag bántották, szóban megalázták. Találd ki melyik csoportból voltak fent páran biszex/melegként hirdetve társkeresőn. Ne foglalkozz velük. A lényeg hogy tanulj. Ám azok a srácok vagy még nagyon fiatalok, vagy tényleg hülyék mint a seggem "öngyilkos leszek mielőtt AIDS-es leszek" . Az ő fajtájuk az , aki majd jobbikosként veri magát , a Burger Kingben fog dolgozni és a rendszert hibáztatni.


Sok sikert amúgy neked.

2014. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Meleg22 válasza:
81%

Igen sajna ez ilyen, nem tudom mióta ismerted a legjobb barátodat, de talán nem is a legjobb, én olyan helyen mondtam el neki anno ahonnan nem tudott menekülni,: nála aludtam mint már oly sokszor előtte, és este lefekvéskor még beszélgettünk az ágyainkból..így kitudta belezni a kérdéseit..


Sajna az történt meg veled amit senki nem akar átélni.

1.: szüleidnek vagy szint vallasz, vagy ahogy előttem is mondták, hogy csak féligazságot mondasz el nekik, hogy le B-éztek és megvertek meg hasonlók.

2.: tanárral, igazgatóval beszélj, viszont nekik elkel mondanod hogy mi a történet, mert ha féligazságot mondasz, abból vagy nem lesz nagy lépés a tanárok felől, merthogy iskolai bunyók meg hasonlók mindig voltak mindenféle ürüggyel, vagy osztály elé viszi a dolgokat, és végül rossz nyitással valaki más szájából, az egész osztály előtt kiderül hogy mi is van valójában.

Jobb ha elmondod a tanárnak vagy igazgatónak az egészet és így feltudnak készülni, elsősorban az osztály felvilágosítására, nem pedig féligazsággal történő helyzetbeli káosszal kell valamit csinálniuk.

Mivel erőszak is történt, és újtörés is, nagyon komolyan fogják venni elvégre ez a dolguk, ha nem tennék, a szülők perelhetnének is.

Szóval ahhoz hogy tehess valamit mindenképp először a szüleid teljes felvilágosítása, mert ha a tanároknak elmondod, onnan valamilyen formában eljut majd a szüleidhez, vagy előbb utóbb a hiányzás miatt meg az osztály meg kérdezése miatt vagy valami.

Szóval a szüleid után meg ha megbeszéltétek a dolgot, akkor mond hogy szeretnél a tanárral beszélni vagy az igazgatóval erről velük közösen hogy tegyenek valamit, elsősorban pl egy felvilágosító órát az osztálynak ahol pl jelen van az igazgató is vagy a szüleid, az elég sokat nyom a latba, egyből megértőbbek lesznek elhiheted.


Sok a szóval, de ez van, szóval.:

Ezt kell tenned, mert máskülönben nagy bajba leszel a lógások miatt és így ki is fog derülni és ugyan ez lesz, csak az nem lesz olyan jó, mert a szüleid még pipák is lesznek.


: vallj szint a szüleidnek, majd a szüleiddel menj az igazgatóhoz és többek közt kérj egy felvilágosító órát elsősorban az osztályodnak. Ez sajnos ilyen. :/

Ne félj, minden rendben lesz.:)

Privátot küldhetsz nekem, ha egyéb kérdésed van, vagy valakivel beszélni szeretnél. ;)

2014. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
Eloszor is: o nem a baratod, ne szolitsd annak. Masodszor: mond el a szlridnek. En is sok mindent titkolok eloluk, de ha elmondod nekik, akkor megertik miert akarsz iskolat valtani. Az uj sulidban ne titkolozz. Mond, ha kerdezik, kerdezd, ha nem mondjak. Ennyi az egesz. Igaz, igy konnyen beszelek, mert nem eltem at azt, amit te, de probalok segiteni. Ha ilyen "barataid" vannak/voltak, akkor inkabb maradj egyedul. Jobb maganyosan, hiszen nincs ki hatbaszurjon. Ha beszelni szeretnel, irj. Nem harapok. Es ha segiteni nem is, de meg tudlak hallgatni. Es mitobb, nem itellek el. :) ja.. es az elso valaszolonak uzennem: megerdemelte? Ennyi erovel teged is pepesre verhetnenek mert hetero vagy. Attol, hogy ez a vonzodas a "megszokott" (vagy nem is tudom hogy nevezzem), attol te csppet sem ersz tobbet a tobbieknel. Sot. Ok kitunnek a sorbol. Es te? :) ennyit akartam:) es kerdezo....fel a fejjel. Kibirod:)
2014. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!