Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek azokról a fiúkról, akik sminkelnek? Értem ezalatt pl. azt, hogy : Kihúzzák a szemüket. Tehát, EMO stílus.

Figyelt kérdés
Én is ilyen vagyok,és kigúnyolnak az emberek emiatt.Miért nem tudják elfogadni azt,hogy ilyen is van?

2014. okt. 16. 02:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Én nem csak azért ítélem el, mert férfiatlan, hanem mert felesleges piperkőcködés, nem ezzel fogod kifejezni magad.

Indokot és véleményt kértél, én őszintén válaszoltam. Nem kell egyetértenünk, de ettől még a válasz normális.

2014. okt. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Magyarország ebből a szempontból is nagyon elmaradott.

Eleve minden ami más, mint a megszokott rossz.

A nemi szerepek nagyon szélsőségesen, balkáni módon vannak értelmezve.

Az első válaszoló is kifejtette, hogy ő attól egyéniség, hogy olyan, mint amit elvárnak, ami normális. Te meg attól nem leszel az, hogy más vagy...


A férfiak "feminin" értsd: nem mázsás, agresszív, igénytelen vadállat viselkedése elfogadhatatlan.

Nagyon sok a látensmeleg, akiket zavar ha egy férfi női jegyeket vélnek felfedezni. "Te vagy a szemét, hogy ez engem izgat, így hogy érezzem magam csont hetero nagy kannak?" Kb. ez a probléma forrása.

Majd kb....1500 év múlva Magyarország is eljut a civilizált társadalom szintjére, ahol ez már senkit sem fog érdekelni.


Én nőként üdvözlöm az ilyesmit, ezek a nagyon erőltetett társadalmi normák nem igazán jók senkinek sem.


Lehet jönni és túlkompenzálni, gender-politikáról és mindenről fröcsögni. Közben valaki magyarázza meg, hogy ez miért gáz, de johnny depp miért minden filmjében kifestett meleg kalózt alakít? Azért mindenki oda van...

2014. okt. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

"kifejtette, hogy ő attól egyéniség, hogy olyan, mint amit elvárnak"


#2-es, ennyire nem lehetsz fogyatékos. Akkor viszont mondd el, miért csúsztatsz ekkorát?

Egy másodpercig nem hoztam szóba az egyéniséget, erről te kezdtél el beszélni. Kifejezni (nem mintha közöd lenne hozzá), de alkotómunkával szoktam magam. Pont, hogy nem az elvárt sémáknak fekszem alá, de azért csak hajtsd a magad sztereotípiát, bátran magyarázz bele baromságokat mások hozzászólásaiba. Piercing, tetoválás, smink, ez mind külsőség. Ez felszín. Ezekkel stílust teremtesz, nem pedig személyiséget, és ERRE mondtam, hogy nem ezzel fogja kifejezni magát. De nem fogod megérteni, ha mindenhez reflexből kötözködéssel állsz hozzá.


Az pedig külön vicc, hogy fröcsögésről beszélsz, miközben mindent csak szélsőséges végletben látsz.

"mázsás, agresszív, igénytelen vadállat viselkedés" - Ez nem érvelés. Ez hatásvadász demagógia.


Nagyon mellélőttél, mert pont egy toleráns ember felett ítélkezel pusztán azért, mert véleményt mondott, pontosan azt, amit a kérdező kért. Nem kell egyetérteni, ahogy nem is kell közös ízléssel bírni. De az a tisztelet teljes hiánya, ha kapásból mindenkiről feltételezed, pusztán a környezetében hallott kliséket böfögi vissza.

2014. okt. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A látens búzaság igaz lehet, de szerintem van még egy ok, ami gyakrabban fordul elő. A férfiak is, mint amúgy minden állat, szeretnek rangsort állítani. Akin valami gyengeséget (azaz szerintük mindent, amit egy nőn el tudnak képzelni) fedeznek föl, arra gyorsan rá kell sütniük, hogy "fúj homár", így rakva az illetőt maguk alá a "rangsorban". Persze nem csak a szerintük nőies dolgokat szúrják ki, hanem bármit, amiben pl. te kevesebbnek tűnsz náluk, azaz ha te vékonyabb / alacsonyabb / gyengébb / félénkebb vagy bármi ilyesmi vagy, akkor azt emelik ki, ezért leszel nekik béna ropi mondjuk. Lényeg, hogy akin tudnak, találjanak valamit, amiért ők alájuk kerülhetnek a rangsorban. Legalábbis én így látom, így vettem észre.

Amúgy ezt a lányok is csinálják, meg igazából mindenki, maximum a szempontok másak. De ha jól megfigyeled, lehet hogy te is méricskélsz, lefuttatsz egy ilyen "tesztet" mindenkivel, aki szembejön. Maximum az változik, hogy magadban mondod-e, hogy pl "na ez se vehetné el a csajomat", vagy nyíltan szóban meg is alázod. Az első sztem természetes, a második már kulturálatlan bunkóság.

2014. okt. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#3: Ez a "külsőség" szerintem csak félig igaz. Nekem pl. hozzátartozik egy szintig a külsőség is abba, hogy hogy érzem magam. Az meg, hogy hogy érzem magam (jól), az már félig önkifejezés. A külsőségekkel nem csak azért foglalkozik az ember, hogy csak kifele mutasson vele valamit, hanem mert akkor érzem jól magam, ha a külsőm egyensúlyban van a belsőmmel. Ebbe belejön az ízlés, meg a szándékos, konkrétabb üzenetek, de a lényeg a "kinti-benti egyensúly". Persze van olyan, aki a külsőt csak kifelé közvetítésre használja, és az mondjuk totál nem függ össze önmagával, hanem a többi ember külsőségei miatt dönt úgy, hogy na én is ezt fogom "hirdetni". Ennek nincs sok értelme, de ez nem is jellemző a tizenéveseken kívül. Ők meg amúgyis útkeresőben vannak, úgyhogy még ez is érthető - pár ilyen "felpróbált" érzés után úgyis megtalálják ami összhangban van velük.
2014. okt. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"A férfiak "feminin" értsd: nem mázsás, agresszív, igénytelen vadállat viselkedése elfogadhatatlan. "


Kettes, tisztában vagy azzal mit jelent a feminin viselkedés? Pont az, hogy nőiesedés. ergo semmiképpen sem az általad elmondott dolgok. Azért jó lenne ha utánanéznél a dolgoknak mielőtt olyan emberekbe kötsz bele alaptalanul, akiknek igaza van.

Plusz az, hogy agresszív állat viselkedés az pont h nem nőies vonás, vagyis nem "feminin", hanem maszkulin. Mielőtt okoskodni kezdesz nézd meg mit is mondasz.

2014. okt. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el kérlek megint, amit írtam.

A feminin jelzőt állítottam szembe a mázsás kandisznókkal.

Férfinak lenni magyarországon ma egyenlő azzal, hogy egy gestapo egyenruhát viselő vaddisznó vagy.

Ami ettől kicsit is eltér, arra ráhúzzák, hogy b***, nőies.

2014. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem nagyon tetszik, ha hozzá megvan a normálid fiús viselkedés és maga az ember is szimpatikus.:D


16/l

2014. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 dorcsii08 válasza:
Az nem férfi!!!
2014. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

dorcsii08 remélem már szültél 5 gyereket, mert csak akkor vagyok Nő!!!!

Majd ha felnőttél, kicsi lány, kommentelhetsz ;)

2014. okt. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!