Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy szokás mondani, ha...

Hogy szokás mondani, ha borravalót adunk?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben, ha kocsmában vagyok, és rendelek mondjuk egy 300 Ft-os fröccsöt, de csak ezres van nálam, és mondjuk 100 Ft borravalót akarok adni, akkor mit kell mondani? 400ból kérek vissza?


Illetve egy ilyen tétel vásárlásánál illik egyáltalán borravalót adni? És ha igen, mennyit?



2014. okt. 30. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

ilyenkor nem nagyon illik borravalód adni

én akkor szoktam amikor a benzinkúton tankolok 9994 Ft-ért, adok egy tízezrest és jó hangosan mondom, hogy köszi szépen, veszik a lapot ne aggódj :D

kocsmában ugyan így, valami kerül 280 Ft-ba, te adsz 300-at és mondod, hogy köszi szépen és mész, tudni fogja, hogy nem a számolási képességeiddel van baj :D

2014. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha 300 a sör akkor adhatsz 51 ft. borravalót, és akkor csak annyit mondasz hogy 350. ből kérek vissza.
2014. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1.ik 6 ft. borravalót adsz? hát elég sóher vagy, akkor inkabb ne mond semmit.
2014. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

inkább hozzam el az ötforintost is nem?...

amúgy meg tankolásnál nem fogok nagy összegeket otthagyni

2014. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!