Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire kedvezőtlen a...

Ez mennyire kedvezőtlen a jövőre nézve?

Figyelt kérdés
Pszichológiát szeretnék tanulni, és elég komoly terveim vannak vele. Viszont észreveszem magamon sokszor, amikor a városban vagyok, hogy nem bírom elviselni az embereket, akiknek a bunkóságával és önzésével kell találkoznom minden lépésnél. Szörnyen lelomboznak. Ellenben ha valaki bajban van nagyon szeretek ott lenni és segíteni, amilyen formában csak tudok, akár vadidegennek is. Szeretem hallgatni az emberek gondolatait, és látni a reakcióikat. Nagyon érdekel, hogy egy adott ember éppen miben tér el a másiktól stb részletezhetném, nem ez a lényeg. Hanem hogy szerintetek ez, hogy ennyire el tudok keseredni az emberi bunkóságon, erőszakosságon, gonoszságon, mennyire lesz hátrány később ha majd sikerül e téren elhelyezkednem?
2014. nov. 2. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ilyen területen helyezkedsz el, úgyis olyanokkal fogsz találkozni főképp, akik segítségre szorulnak, tehát másképp fogod nézni.

Most az, hogy a hétköznapi ember hülyeségén és viselkedésén elkeseredsz, teljesen normális reakció egy jólelkű embertől. Én is elkeserítőnek találom, pedig nem vagyok pszichológus. De aki az, attól még ugyanezt fogja látni, érezni, ezzel nem lehet mit csinálni.

2014. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha megtanulod, hogy ezt elviseld és ne mutasd ki, akkor nem lesz semmi baj. Ebben a szakmában bőven fogsz találkozni olyan emberekkel, akik felidegesítenek, elszomorítanak stb., de neked nem az a dolgod, hogy ítéletet alkoss, hanem hogy objektív maradj. Ha ezt tudod mutatni, akkor menni fog.

Egyébként megkérdezhetem, milyen komoly terveid vannak a pszichológiával?:)

2014. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!