Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az utcán megállítana...

Ha az utcán megállítana titeket kérdőív kitöltés céljából, mi az a mondat amire megállnátok?

Figyelt kérdés
A leendőbeli diákmunkám során kérdőíveket kell majd kitöltetnem egyetemistákkal, de nem akarom úgy leszólítani őket, hogy "hé ne haragudj" mert ennek én se állnék meg.
2014. nov. 5. 23:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
"Ha ezt kitöltöd, megtölthetsz"
2014. nov. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem álltam meg és nem is fogok megállni, akármit is kínáljon. Egy az, hogyha én az utcán vagyok, akkor valami dolgomat megyek elintézni, és oda sietek. Tehát gyakran időm nincs rá. Én pont az a személyiség vagyok, hogy a szabadidőmben (még ha csak annyi is, hogy eljussak A-ból B-be), arra vágyom, hogy egyedül lehessek, senkivel sem akarok foglalkozni, csak magammal. Legfeljebb akkor töltök ki kérdőívet, ha én magam megyek oda, hogy ki akarom tölteni.


Hogy hogyan állítsd meg az embereket, az nagyban függ attól, hogy mi a kérdőív lényege. Az a lényeg, hogy olyan szöveget kell lenyomnod, amiből érződik, hogy hasznos az illető számára, és hogy érdeke, hogy kitöltse a tesztet. A Wall Street Farkasa c. filmben van egy nagyon jó jelenet, amikor a főszereplő arra kér fel embereket, hogy adják el neki a tollat :)

2014. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor állok meg ha megsajnálom :) Pl tedd személyessé..Tudom sietsz de szükségem van erre a melóra, nem segítenél? Megigérem gyors leszek! pl.
2014. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3 megoldása akkor lenne jó, ha nem Magyarországon lennénk. Lehet, hogy más megállna neki, de én pont az az ember vagyok, hogy "sz*rok bele, oldja meg valahogy"
2014. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én általában nem csak a mondatnak állok meg, hanem a személynek is. Meg egyből kiszúrom azt is, mi van nála. A Baross téri aluljáróban pl. egy sunyi vigyorú cigánylány flangál fel-alá, mint fing a fürdőben, és mindenkire valami agyonrágott könyvjelzőt akar rátukmálni, meg pénzt kérni valami alapítványnak. Naná, hogy mindig átnézek rajta és elmegyek mellette, akárhogy is jön utánam.


Aki normálisan néz ki, látszik rajta, hogy intelligens, és nem valami kamu sz*rral akar lenyúlni, annak megállok.


Neked is fel kell mérni a helyzetet. Akiről látod, hogy céltudatosan megy, vagy már-már siet, ahhoz ne menj oda, mert ha tényleg tart valahova, nem biztos, hogy lesz ideje megállni. Ha valaki álldogál, vagy csak sétálgat, akkor simán kérdezd meg. Ha pl. két ember megy együtt (szintén nem túl sietősen), akkor őket is megkérdezheted. Ha az ember egyedül van, akkor hajlamosabb sietni és lerázni a kérdőíveseket, ha viszont valaki mással megy valahova, akkor általában jobban ráér.

2014. nov. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki nem akarja annak nem tudsz elég jó lenni,mindegy hogy kérdezel.Kell hozzá empátia legalább is minimális.Vagy fullos külső :)
2014. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A mi egyetemünknél is sok ilyen kérdőíves, meg WWF-es, stb. emberke áll, és várja, hogy leszólítson. Én úgy lavírozok, hogy véletlenül se engem szólítsanak le, ha ez meg is történik megmondom, hogy bocsi de sietek, ami általában igaz is.

Csak annyit tudok javasolni, hogy egész előtt pár perccel már ne szólítsd le a látványosan gyorsan lépkedő fiatalokat, akik az egyetem felé sietnek, mert úgy se állnak meg.

Remélem nem jutalékért dolgozol majd:/

2014. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még főiskola alatt simán működött az, hogy "sziasztok, szeretitek a sört? nincs kedvetek kitölteni egy kérdőívet? söröket kéne összehasonlítani".
2014. nov. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7:"Aki nem akarja annak nem tudsz elég jó lenni,mindegy hogy kérdezel."


Pontosan!!!!

2014. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!