Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mostanában...

Mit tegyek, ha mostanában mindig véletlenül elalszom, amikor tanulnom kéne?

Figyelt kérdés
Hazajövök, ebédelek, aztán bedőlök az ágyba, kicsit netezek a telefonon, és legközelebb már arra eszmélek, hogy éjfélt üt az óra! Ma is ez volt velem, ekkor friss voltam, tanultam is kicsit, de most teljesen ki vagyok ütve, de nem akarok elaludni, mert holnap vizsgázom, és mivel a fenti eset az elmúlt pár napban állandóan megismétlődött, nem tanultam egy szót sem. :(
2014. dec. 5. 08:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom, az ágyba bedőléssel van a probléma, de akkor sem értem, hogy nem tűnik fel, hogy elalszom. Mindtha egy csettintésre történne, egyik pillanatban éber vagyok, másikban már alszom. O.o
2014. dec. 5. 09:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Valoszinu hogy faradt vagy es szellemileg le agy terhelve el vagy faradva.

tanulas nem jo agyban ebben igazad van.

Igyal 1 kavet vagy 20 percre menj ki setalni friss zuhany es menjel az iroasztalhoz es ott tanulj.

amukor piheni szeretnel akkor nem gephez ulj mert azt hiszuk jo szorakozas, sot szeretunk is gepezni, nehezen es szanjuk el magunkat arra hogy ok most kikalcsolom pedig a gep is le tud farasztani

Es ami a legfontosabb hogy akarj tanulni, ha nincs kedved akkor az eszed sem ott fog jarni es semmi sem fog rad ragadni.

2014. dec. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gond, hogy keresztbe tettél a bioritmusodnak. Amikor éjfélkor felébredsz és nekiállsz tanulni/gépezni teljesen mindegy szépen elpazarolod azt az energiát amire szükséged volna másnak. Éjjel sokkal könnyebben fárad az ember mint napközben. Aztán amikor elalszol valamikor hajnalban nem tudod kipihenni magad. Jön a reggel és fáradtan kelsz fel. Délután, amikor hazaért teljesen ki vagy merülve. Emiatt ahogy leteszed a segged az ágyra már be is ájulsz. És a kör indul előröl.


Két dolgot tudsz tenni a bioritmusod helyreállítására. Az első a nehezebb út. Ekkor meg kell állnod, hogy délután lefeküdj aludni. Ez azért lesz nehéz mert baromi fáradt leszel. Könnyítés képen kicsit korábban lefeküdhetsz aludni, de a lényeg, hogy egy huzamban aludj, és átaludd az éjszakát. A második, kicsit könnyebb út, hogy szokás szerint lefekszel aludni, és mikor éjfélkor felébredsz zuhany, fogmosás, pizsi és visszafekszel. Lehetőleg minél kevesebb időt tölts ébren. A lényeg, hogy az éjszakai ébrenlétet szüntesd meg. Ha ez megvan akkor ha minden jól megy kipihenten ébredsz és lesz elég energiád az egész napra. Fontos, hogy ez után se dőlj le délután. Nagyon könnyű "visszaesni". (nekem még az is segített, hogy beállítottam magamnak egy-két ébresztést este 6-7-8 környékén. így ha véletlenül elalszom akkor a telefon felébreszt.)

2014. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!