Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hajléktalanok hogyan bírnak...

A hajléktalanok hogyan bírnak aludni télen a szabadban?

Figyelt kérdés
Múltkor este sétáltam a városban és láttam betakarózva hajléktalanokat, akik látszatra aludtak a szabadban. Én túrázáskor néha sátorozok és emlékszem, hogy tavasszal is már este többször felébredtem a sátorban a hideg miatt és fáztam. Este a városban ahogy sétáltam rajtam vastag kabát volt és nem volt melegem. A hajléktalanok pedig aludtak az utcán. Egyrészt bemehetnének a szállóra, tehát nem lenne muszáj nekik itt aludniuk. De elsősorban nem is erről szeretnék beszélgetni veletek, hanem csak elgondolkoztam, hogy mennyi mindent is kibír a szervezetünk. Hogy bírnak elaludni? Hogy nem fagynak meg?

2014. dec. 6. 23:06
1 2
 1/13 Razorclaw ***** válasza:
13%
csukott szemmel
2014. dec. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Firedoom ***** válasza:
76%
Hozza vannak szokva, retegesen oltoznek, ossze gyurt papirlapokat is lehet a ruha ala tenni ami bent tartja a meleg levegot. Hidd el ha rakenyszerulnel neked is sikerulne.
2014. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok választásuk nincs, picit többen vannak mint amennyien a szállókra beférnek, azon kívűl arról nem nagyon szólnak a hírek, hogy mennyien fagynak meg egy-egy télen, vagy akár " csak " pár lábújjukat vesztik el....
2014. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Megfagyhatnak. Lehet, hogy az alábbi link nem illik az oldal profiljába, de hátha maradhat. [link]
2014. dec. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Az alkohol miatt kevésbé érzik a hideget.
2014. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát amit a tévében láttam, már amikor a sportcsatornáktól eltérek, ott néha, főleg így télen szoktam látni a hajléktalanokkal kapcsolatos riportokat, és ahogy így látszott, egyrészt ahogy előttem is írták nincs hely mindnek, másrészt nagyon sok a lopás is a szállókon. És a hajléktalanok nagy része ezt is nevezi meg a távolmaradás okának. Valahogy átvészelik, hát sajna muszáj nekik.


A szállók, még a nappali szállók és melegedők is eleve túlzsúfoltak. Támogatást meg nem kapnak. De stadionra rengeteg pénz van, a szerencsétlenek megsegítésére meg semennyi, elég szomorú.

2014. dec. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

"Támogatást meg nem kapnak. De stadionra rengeteg pénz van, a szerencsétlenek megsegítésére meg semennyi, elég szomorú."


Miért kellene támogatni valakit, aki elszúrta az életét és miért pont az állam pénzéből, a mi adónkból? Az ember vállaljon felelősséget a tetteiért és ne másoktól várja azt, hogy húzzák ki a ganéból.

2014. dec. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

1-nek: Lehet, hogy csukott a szemük, de nem alszanak (ha így értetted). Én biztos így lennék, mert nem hiszem, hogy el tudnék aludni hidegben.


2-nek: Ezt a papíros megoldást még nem hallottam. Remélem nem kényszerülök rá soha, ez nem embernek való lét, az utcán, hidegben.


Én biztos bemennék a szállóra, akár lopnak, akár nem. Akkor jobb, mint a hidegben halálra fagyni. Én inkább azt hallottam, hogy a szállón nem szabad alkoholt inni, illetve alkoholos állapotban lévőt se fogadnak be. Talán ez lehet a valódi ok. (aki azért nem jut be, mert nincs elég hely, az sajnálatra méltó, főleg, hogy a mi városunkban is annyi üresen álló épület van...)


A téli túlélésre egy másik lehetőség a szállón kívül, mikor több hajléktalan összefog. Nálunk is van egy kiserdő, benne egy hajléktalan csoport (van köztük 1-2 fiatal is, huszonéves). Ők egy katonai sátorban élnek. Bár nem tudom mennyire lehet meleg és hosszútávú megoldás egy kemény tél alatt. Szerintem nem lehet az igazi ez sem.

2014. dec. 7. 01:13
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

#7:Nem mindenkinek jut ám jó sors.Èn pl önhibámon kívül beteg vagyok,pedig elég fiatal vagyok még.Na?!

Gondolom te egészséges vagy,átlag élettel,ha így gondolkodsz...

2014. dec. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Razorclaw ***** válasza:
38%
jahát akkor kérdezd meg tőlük hogy alszanak el... a vérük 90% alkohol meg kosz! engem nem is érdekel!
2014. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!