Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem ha esetleg...

Mit kellene tennem ha esetleg megtámadnának?

Figyelt kérdés

ÚJ munkahelyem lesz, más beosztás, később érek haza-este fél 10 felé, tömegközlekedéssel járok, de szűk, sötét utcában lakunk, utca sarkos egy kocsmával.

Ha esetleg megtámadnának, hogyan kell megvédenem magam? Ugye ilyenkor minden erőt bevetjük, hova kell ütnöm, mit kell csinálnom?


2015. jan. 6. 21:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindenen múlik.

Legfőképpen rajtad. Férfi vagy vagy nő? Milyen a testfelépítésed? Tanultál akármilyen önvédelmet? (Sok kungfufilm meg videojáték sajna nem számít) Mennyire ismered magad? Ilyen szituációban mennyire streszelsz le? Mit szoktál magaddal vinni?

Eddig ennyi volt ami rajtad múlt. Innentől a szituáción múlik. Nyilván ha megtámadnak akkor látod hogy ki áll előtted, de sokszor vannak mások is csak azok akkor jönnek elő ha te mondjuk a támadót lecsapod vagy megpróbálsz menekülni. Minden esetre magadat és a támadót összemérve a legjobb eset hogyha megpróbálsz minél messzebb kerülni tőle. Ha tudsz olyan technikát és ALKALMAD ADÓDIK RÁ akkor földre tedd. Azért csak akkor hogyha alkalmad adódik rá, mert ha így nekiesel és nem jön össze akkor nagyobb bajban leszel. Amint a földön van vagy más miatt távolabb rögtön fussál valami nyilvánosabb helyre. Ez azért fontos mert hiába vagy olyan erős hogy a támadóból és mondjuk a haverjából aki ott van vele kivered a maradék önbecsülést is, de tuti van még ott 4-5 tazsvír aki azt várja hogy mikor kell közbelépnie.

Ami nagyon fontos az az hogy olyan fegyvert aminek a használatában nem vagy tapasztalt profi (nem rugós kés kinyitása és becsukása a profizmus) ne hordj magadnál! Ez nagyon fontos! Ugyanis a támadó mindig felkészültebb és az önuralma is jobb. Így könnyedén elveheti és felhasználhatja ellened főleg ha többen is vannak.

Előttem javasolták a gázsprét vagy a gázpisztolyt. Az nagyon jó megoldás, de ha teheted azzal is gyakorolj egy keveset. És nagyon fontos hogy amerre futni tervezel arra VÉLETLENÜL SE lőj vagy spriccelj. És amint betalált azonnal fuss!

Ha SEMMI MÁS nem maradt és puszta kézzel kell megvédened magad az nagyon rossz eset. Ezek többet verekednek egy héten mint te vagy én életedben összeadva. Mondom ezt úgy hogy több éve folyamatosan küzdőedzésen veszek részt. Ilyenkor ha nő vagy az se szégyen ha berúgsz a lába közé. Ha férfi vagy akkor dönts el hogy mi szégyen és mi nem. Sajnos tippeket csak úgy bírnák adni hogy hova üss vagy rúgj hogy arra időt is kell fordítani és gyakorolni míg beidegződik. Gondolom erre se időd se kedved.

Futásnál fontos hogy sok sarkon menjél, úgy könnyebben nyomodat veszthetik, de soha ne pont a sarkon hanem MINIMUM másfél méterre a faltól (minél több annál jobb). Sarok mögött könnyen megragadhat egy-egy társ. Ez ugyanígy igaz ajtókra, még ha amikor elindulsz felé nincs is nyitva. És fontos hogy valami forgalmas helyre menj vagy olyan épületbe ahol tudod hogy biztonságban vagy (Pl: Tesco).

Ez igazából elég sok minden amit fejben kell tartani, és valószínűbb hogy úgyse terv szerint fog semmi se történni, mert ilyenre nem lehet tervezni. De szerintem a legfontosabb hogy akkor mérlegeld a helyzetet és jól döntsél. Mindenesetre reméljük hogy sose kerülsz ilyen szituációba :)

2015. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha tényleg amint írták, legrosszabb esetben a puszta kezed marad, akkor lágy részekre menj. Nyomd ki a szemét (gusztustalan persze, de az életedről szól a dolog, nem szabad félni tövig belenyomni a szemébe a hüvelykujjadat. Ha lehet lendületből, teljes erőből, mert a szaruhártyát meglepően nehéz kilyukasztani), üss a torkára olyan erősen, amennyire csak tudsz, rúgd tökön akár nekifutásból.

Ez mind adhat elég időt a menekülésre.

2015. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, amiket a 11-es mond azok tényleg jó tanácsok. Nekem még az jutott eszembe, ha falhoz szorítanak vagy valami (mondjuk, hogy megerőszakoljanak), akkor egy kulcscsonton könyöklés jó választás lehet, mert az az ember egyik legkönnyebben törő csontja... Már olyan 15-20 Kg-os (vagy akár kisebb) ütéstől eltörik.
2015. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Én 162-163cm, 50-52 kilós 24 éves nő vagyok. Hosszú barna hajam van, ha ez számít valamit. Sose verekedtem még, sose volt nálam gáspray, azt se tudom, hol lehet venni, hogyan kell használni.

Semmilyen küzdősporton nem vettem még részt, tornázni szoktam DVD-re, de tudom ez itt nem ér sokat.

Nagyon be pánikolnék,azt se tudnám, hogy mit csináljak. Egyedül tudok csak hazajönni, az utca sarok nagyon messze lenni, és a kocsmán kívül itt semmi sincs, csak hosszú utca házakkal.Kutyám nincs.Csizmában-kopog a sarka,vagy fűzős bakancsban, hosszú kabátban és sapkában, kesztyűben járok így télen, nem tudom, hogy számít e ez egyáltalán valamit.


Így visszaolvasva nagyon rosszak az esélyeim:S

2015. jan. 7. 09:03
 15/18 anonim ***** válasza:
94%

"10-es vagyok, amiket a 11-es mond azok tényleg jó tanácsok."

Persze, ha valaki harcművész és nem egy törékeny nő...

A kérdezőnek még a paprikapray-t se ajánlanám, mert ilyen hozzáállással kicsavarják a kezéből és azt is ellene fordítják. Viszont lehet venni ilyen kis riadóztató vackot. Nagyon hangos és amellett, hogy pánikot kelt a támadóban, a járókelők/lakók figyelmét is felkelti.(kiabálásra sokan tétlenek)

2015. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ennyire azért nem kell félni ám :)

Attól, hogy később jársz haza még nem törvényszerű, hogy akármilyen atrocitás fog érni. Ne így állj hozzá, hogy "uramisten, mi lesz velem". Hanem egyszerűen sétálj haza, mint eddig. A te félelmedet messziről ki lehet szúrni, és ezt sokan ki is használhatják, szóval elsősorban ezen változtass. Ne sírva, a földet nézve vagy idegesen pislogva menj haza, hanem átlagosan :)

2015. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálam mindig van egy hegyes olló és szike is(dekorszike és sima szike is). Vágj oda valamivel, legyen nálad valami erre az esetre, pl paprikaspray sem rossz. :D Vagy féltégla(de az ugyebár nehéz :D)
2015. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A 15-ös válaszolónak az ötlete nagyon jó. Nekem rendőrségi "önvédelmi edzésen" mutogatták ezt a riasztós cuccot. Úgy működik hogy egy kis kampót kell kitépni egy apró riasztóból ami megnyitja az áramkört és marha hangosan szól. Mi is először röhögtünk rajta hogy elmész az öreg néni mellett az utcán és beriaszt mint egy kocsi XD De így ilyen szituációban igenis hasznos lehet. Olyan zajt csap hogy a támadók tuti megijednek és elfutnak legyenek bármennyien.
2015. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!