Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kaptam egy levelet és nem...

Kaptam egy levelet és nem tudom, hogy mit válaszoljak rá vagy, hogy egyáltalán válaszoljak rá. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A történet annyi, hogy regisztráltam egy olyan oldalra, ahol levelezőtársakat lehet "szerezni" a világ minden tájáról, és az adott nyelvet lehet gyakorolni. És én is a nyelvtanulás céljából regisztráltam, persze nem adtam meg semmi fontos adatomat, csak annyit, hogy magyarul beszélek, és még külön e-mail címet is csináltam, amivel ideregisztráltam. Nem rég jött is egy levél egy Líbiában élő huszonéves lánytól. Bemásolom: "Hello dear nice to meet you,My name is .... i am a girl.please i will like you to reply me back,I have something very important to tell you,and also i will sent you my picture Ok,bye for now,...."

Nagyon érdekel, mi lehet az amit mondani akar, ugyanakkor nem tudom jó ötlet lenne e belemenni ebbe, és ha mégis akkor, hogyan válaszoljak, mit írjak neki. A kérdést azért tettem fel mert nem vagyok az effélékben gyakorlott, ő az második aki írt nekem, ráadásul az angol se megy valami jól, de ugye épp ezért regisztráltam az oldalra, hogy gyakoroljak. :) Ja, és 12 éves vagyok.



2015. jan. 15. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Értem, hogy a nyelvgyakorlást fontosnak tartod és kizárólag, a kíváncsiságon kívül ebből a célból regisztráltál, azonban a világ, a nagy világ egyáltalán nem olyan, mint amilyennek a naiv, gyermeki szemeid látják..

Őszintén szólva az édesanyád helyében ilyesmit egyáltalán nem engedélyeztem volna,mert borzasztóan veszélyes. Nem magyarázták el neked, hogy ennek mi az oka?

A személyes adataid közlésének a hiánya nélkül is könnyedén lekereshetik a készüléked/számítógéped adatait, ezáltal akadálymentesen beazonosíthatják a lakóterületedet, ezek a technikák a közemberek számára is elérhetőek. Nem tudom, mennyire vagy tisztában a jelen külpolitikai, bonyolult, szövevényes ügyeivel..gondolom, semennyire ( ez a természetes ebben a korban).

Megpróbálom egyszerűen, érthetően elmagyarázni:

Igen ellenséges a légkör, rengeted a propaganda, a régiók egymás ellen vannak hangolódva, nem csak vallási ellentétek értelmében. Bárki, akárkinek kiadhatja magát és esetleg egy fenyegetést vagy olyan vírusos tartalmat küldhet a gépedre, amely által könnyedén lelophatja az adataidat. Lehet, hogy egy bajba jutott személy próbál egy európaitól segítséget kérni..stb. Számos, rossz indítékú, erőszakos szervezet van jelen az internet hálóján. Keleti országokban, nem csak az afrikai kontinens térségére gondolok, nem olyanok az életkörülmények, mint itt Európában. A gyermekek és a nők még inkább kiszolgáltatottabb helyzetbe kerültek, gyakoriak a gyermek korú lányok,fiúk elrablásai, települések lemészárlásai..nem tudom, tisztában vagy-e vele, hogy mi az az iszlám állam...

Egyáltalán nem megbízható, nagyon is veszélyes..főleg a gyermekek számára! Talán egy kissé zavarosan fogalmaztam, de remélem érted a lényegét.

Miért nem gyakorlod a nyelvtudásod a barátnőiddel vagy tanítóddal vagy otthon, egyedül?

Vannak olyan programok, amik ezt lehetővé teszik, nem kell rögvest 12 évesen (!) kapcsolatba lépned idegen külföldi emberekkel! Kihasználják a hiszékenységed..stb.

2015. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre semmit. Ha valaki azzal nyit, hogy valami fontosat akar mondani, akkor hagyd a francba. Tuti kamu.
2015. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy egy prostitúcióba kényszerített, fiatal lány próbál segítséget, pénzt kérni, hogy Európába menekülhessen.

Bocsáss meg, de ez egyszerűen ledöbbentett, hogy ezt, ennyi idősen ráadásul (!) engedélyezik a szüleid!

Még nem tanultatok ezekről a dolgokról az iskolában, biztos vagyok benne! Persze,hogy nem..

Furcsa..iszonyatosan nagy felelőtlenség, fogalmad sincs a nagy világban zajló dolgokról, állapotokról!

Érdekes irányba fog fejlődni ez a fiatalság...

Ott az iskola, ott vannak a társaid, a tanárod, a szüleid, a tankönyveid!

2015. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat. Egyébként, csak azért regisztráltam erre az oldalra mert az angolul való kommunikációt szerettem volna gyakorolni és jó ötletnek tűnt... De ezek szerint más gyakorlási módszerhez (ha van ilyen?) kell folyamodjak. Még egyszer köszönöm a válaszokat. :)
2015. jan. 15. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én visszaírnék neki valami rövidet, aztán meglátom mi lesz. Mondjuk nem tudom hogyan működik ez az oldal.
2015. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!