Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti rájöttetek már arra, hogy...

Ti rájöttetek már arra, hogy mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Megtaláltátok már azt, amiért érdemes élnetek? Mikor? És mi az?


Ha még keresitek a választ, van elképzelésetek arról, hogy mit is keressetek?



2015. jan. 17. 12:10
 1/10 anonim válasza:

Az én életemnek semmi értelme, annyira romokban van az egész. Annyira romos, hogy ezt már felépíteni nem lehet.

19 évesen nem tartok sehol, és egy nagy senki vagyok, kapcsolataim nincsenek, terveim nincsenek a jövőre nézve, továbbtanulással is gondjaim vannak emiatt. Az emberek meg nem fogadnak el egyáltalán.

Röviden nincs senkim és semmim, és azt hiszem nem is nagyon lesz.

2015. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
karrier és családtervezés
2015. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én életem értelme, hogy megtaláljam a boldogságom és nyugalmam.
2015. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Régen én is rá voltam kattanva eme kérdésre, azóta rájöttem, hogy csinálni kell a mindennapi rutint/kötelességet, beletenni pár újdonságot, ami majd adódik magától mindig újabban és újabban.


Nem kell ezt túlspirázni meg túlaggódni.

2015. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az élet értelme egyrészt a reményben van, illetve a remény megtalálásának reményében. Másrészt valami olyan alkotásában rejlik amit itt hagysz

életed után...

talán ez az élet értelme. Tudom, hogy ez egy nagyon szubjektiv dolog, de csak 18 éves vagyok...nem nagyon

volt időm ezen elgondolkodni :)


Ha bármiben segithetek (kérdező, vagy válaszadó), vagy csak beszélni akartok, akkor irjatok üzenetet!:)

2015. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem két út van most jelenleg nyitva. Az egyik hogy elvégzem a fősulit, letelepedek valahol külföldön,találok egy lányt akinek nagy a szíve és kicsi a popsija,elveszem,és gazdagságban-egészségben leélem velem az életem.

Vagy: Ugyan úgy teszek egy fősulit külföldön,megkapom az állampolgárságot,belépek az ottani seregbe és addig megyek misszióba,amíg csak élek.(lásd: terrorizmus,ISIS).

2015. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nezd... ez nezopont kerdese. Ha nem gazdag csaladba szulettel akik terelik az eleted, akkor sokkal inkabb magadra vagy utalva. Szerintem sokszor amugy is tul van ertekelve az emberi elet. Vagy talalsz magadnak valamit, amivel letudod kotni magad es meg imadod is es akkor abban mondjuk lehetsz nagyon jo. Vagy ahogy irtak csalad stb. Esetleg van akinek egy vallas ad erot es ertelmet az eletnek. De!! alapvetoen szerintem a legfontosabb, hogy egyszeruen csak elvezd az eletet. Csinalj meg minel tobb mindent, amire majd visszaemlekezhetsz. Mivel ugy is mind mefhalunk egyszer, az egyetlen ami egy kis halhatatlansagot biztosit, az az eletben szerzett tudasod tovabb adasa a gyermekeidnek.
2015. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az lesz az életed értelme, amit megteremtesz magadnak. Ez mindenkinek más, a legtöbb embernek a gyerekei felnevelése, másoknak mondjuk hírnév vagy egy sikeres vállalkozás egyengetése.

Én most teljesen magamnak élek, és azt kell mondjam, hogy ez nem ad igazi értelmet az életnek. Nekem legalábbis nem. Ha hozzá teszel mások életéhez, az már adhat neki értelmet.

2015. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válaszom: 42


Szerintem az élet teljesen értelmetlen.

2015. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 matrixszokeveny válasza:

A JÁTÉK


A kedves olvasó ebben a pillanatban is űzi ezt a játékot. Ez az a játék amiben az összes többi helyet foglal.

Amnéziával kezdődik teljesen nullárol ruha nélkül, kifejletlen de már élő állapotban. A játék lényege, teszt.

Rengeteg megírt program van ami arra hivatott, hogy megmutassa a próbatétel alatt tanusított viselkedésünk alapján, hogy kik is vagyunk valójában. A játékra mindenki önszántából jelentkezett, és hatalmas megtiszteltetésként érte mikor elkezdhette. A játék nagyon aprólékos munka volt a tervezők részéröl. Minden apró részlet profin meg lett tervezve.

A játék egy helyszínen játszódik ez a helyszín a föld nevű bolygó. A bolygó maga ugyan úgy mint mi, egy játékos.

Ő is amnéziába esett mikor vállalta a gondozásunkat. Az ő mozzanatai a mi időnkhöz képest lassabbak így allig észrevehetőek. Világunk illúziók millióit tartalmazza ami a játék része. A játék alap protokoljához tartoznak bizonyos védelmi funkciók melyek biztosítják a játék zavartalan menetét. Ezek a biztonsági protokolok megakadályozzák, hogy a játékosok észrevegyék, hogy egy játékban vannak. Teljesen valósághoz kötöttnek kell lennie, tehát teljesen valóságosnak tűnik. A játékban nem lehet meghalni, vagy veszíteni. Ez csak egy teszt ami arra szolgál, hogy kiderítse ki milyen érzelmi töltettel és milyen tettekkel viszonyul egy adott szituációhoz. Amikor valaki meghal a bolygónkon attól könnyes búcsút vesznek. A halál vagy a játék végét jelenti, vagy egy új játék kezdetét egy másik profin tervezett valóságban.

Ez a játék számomra rejtély, hogy hogyan engedhette, hogy én és rajtam kívül páran felfedezzék valódi mivoltát.

Minden játékos kap egy ciklust melyet nagyobb ciklusonként meg is lehet ismételni. Nem pályákat kell teljesíteni, hanem szinteket. A szintek generációknak felelnek meg. Minden új generációval változnak a körülmények is. Tovább lép a lét egy új szintjére. A földön már sokan űzték ezt a játékot sok civilizáció született, fejlődött és pusztult. A pusztulás azt jelenti, hogy egy olyan generáció kifejlődik aki képes gondolati úton megbontani az anyagot és az anyagot alkotó atomot. Ez egybeolvadáshoz vezet az egésszel, de a mi szemszögünkből pusztuláshoz. Ha képes lesz valaki energiává bontani a sejteit alkotó atomokat az ugyan eltűnik de ismét fel vehet anyagi létformát. Azonban ez azon az inteligencia szinten hasztalan felesleges visszalépes lenne csak a fejlődéseben. Mi rendelkezünk öt érzékszervel és kettő lelki érzékkel. Ezekkel tapasztalunk. Az az illúzió tart minket fogságban mely szintén a program része, hogy mi vagyunk a testünk, hogy benne vagyunk a testünkben. Kívülről irányítjuk, mivel mi csak energia vagyunk ami azért játszik, hogy megtanulja lebontani, majd újra alkotni az anyagot. A sok földi életből az egyikben rájövünk erre a titokra, mert ez a titok a kulcsa a következő világnak.


ILLÚZIÓ


Ezt a szót aki meglátja, egyből összetéveszti a halucinációval ami azt jelenti, hogy az agyad képeket alkot és kivetíti köréd és csak te látod. Ez egy példa a halucinációra.

Ezzel ellentétben az illúzió más. Inkább félreismerés. Hagyod, hogy becsapjon a látszat ergo egy illúzió fogságába esel. A látszat bizony sok színű, és ragájos tud lenni ha tömeg elé vetjük. Azt fogom leírni, hogy én mit tudok a látszatról. Miként hat az emberekre és mi a célja. Mi is a látszat? Amit mondanak valamire, hogy az azért kell. Te elhiszed, máris fogságban vagy. A mentális fogság egy börtön ami rosszabb mindennél. Olyan látószöget kívánok az olvasónak, ami segít az illúziók felfedésében.

Pl: Tv

Amikor bejött akkor azt mondták, hogy csakis szórakoztatás és információközlés céljából alkották. Ez egy illúzió.

Ez a látszat amit elfogadtak az emberek. A tv arra szolgál, hogy példát mutassanak és etiketet állítsanak. Ez a legjobb módszer a hatalom fenttartására és gyarapítására. A másik illúzió a pénz, ez a dolog az egész világot fogságban tartja, mert mindenki elhitte, hogy pénz nélkül nem lehet élni. A pénz egy megoldás a millió és millió közül. De a pénz azoknak ad hatalmat akik nyomtatják a világ számára. Értelmetlen. Körbenézek azt látom, hogy papírfecniért ölik az embereket, papírfecnikért robbanak ki háborúk országok között. Egyszerűen fel lehetne számolni. A rendszer az emberekből nyeri a hatalmát mert az emberek a rendszertől kapnak pénzt. Egyhangúan ha minden ember hátatfordítana a pénznek, se háborúk, se éhinség, sem elnyomás, sem rendszer nem lenne tovább aki pásztor módjára tereli az emberiséget a pusztulás felé.

Rengeteg dolgot kitaláltak ami pl a benzint helyettesítené és környezetbarát lenne, ám ezekre nemet mondtak a vezetők mert nem éri meg nekik. Nem származik belőle hatalmuk. A legnagyobb félelme a rendszernek, hogy elveszti hatalmát és nem uralkothat önkényesen. Ideje lenne valóra váltani ezt a félelmet.

A másik illúzió egy adott országon belül a pártok. Soha nem is léteztek pártok mindig csak elhitették az emberekkel, hogy választhatnak és, hogy az egyik párt jobb a másiknál. Ez hazugság. Idézet vége.

2015. jan. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!