Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet vezeték és keresztnevet...

Lehet vezeték és keresztnevet váltani?

Figyelt kérdés

Utálom a vezetéknevem, mindenhol elítélnek emiatt, elég csak kimondanom már is otthagynak.

A keresztnevem pedig (milyen szerencsés mód nem de?) ugyanaz mint anyumnak és ez engem kicsit idegesít.

Még csak 15 vagyok de anyum is beleegyezne szóval lehetséges hogy az egész nevemet megváltoztatom, azt olvastam hogy nem minden vezetéknevet fogadnak el.. De ha én Klébert xy szeretnék lenni, akkor azt lehet vagy mivel nem magyar eredetű így már nem?



2015. jan. 19. 06:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Vezeték nevet tudtommal csak indokolt esetben lehet változtatni és akkor sem csak úgy, ami éppen tetszik, hanem a kezdőbetűknek egyezniük kell. Keresztnév változtatása valamivel könnyebb.
2015. jan. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyukád vezeték nevét is felveheted. Meg az élettársadét is külön indok nélkül.
2015. jan. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az a könyvvezetônél kell kérvényezni a névváltoztatát és minden esetben komoly indok kell hozzá és elég költséges is. Miután megírtad a kérelmet é elküldted Budapestre több hónapba kerül mire elbírálják. Én már több mint egy éve változtattam meg a vezetéknevemet a szüleim elváltak és felvettem anyám nevet, szóval ha kérdésed lenne írj nyugodtan és szívesen válaszolók :)
2015. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keresztnevet könnyű változtatni, vezetéknevet nem annyira. Amit az első írt, csak félig hülyeség. Ilyen kezdőbetűs marhaság nincs, viszont nyomós indokok kellenek hozzá, a "nekem nem tetszik"-re biztosan nem engedik a változtatást.
2015. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 DanteSparda válasza:
olyat is lehet hogy csak egy keresztnevem legyen és ne legyen vezeték nevem és kész?
2015. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne trollkodj légy olyan jó! Nyilván nem lehet olyat csinálni, hogy nincs vezetékneved!!!!
2015. jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!