Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak az emberek...

Miért vannak az emberek megsértődve, ha egy kicsi üzletben nem tudnak nekik visszaadni húszezresből?

Figyelt kérdés

Komolyan, ma annyi retardált jött be az üzletbe, ahol dogozom...

Az egyik keres egy terméket, felsorolok neki vagy 10-et, hogy melyik azok, majd rámutat random 2 másikra, hogy "akkor ez a kettő az?".

A másik nem képes érthetően feltenni a kérdését, aztán távozik fél perc múlva duzzogva, hogy én nem segítettem neki...

A harmadik bejön, kér, majd közli, hogy akkor ő most ezt elviszi, és fél óra múlva hozza a pénzt... (nem, még sosem láttam itt az embert - törzsvendégnek odaadom így is esetenként)

De a legjobb... Jön hétfő reggel nyitás után fél órával, kér valamit durván 300-400 Ft-ért, és adja a húszezrest, és még én vagyok a köcsög, hogy nem tudok neki visszaadni. (mivel egyedül vagyok, nem tudom itt hagyni a boltot, hogy kimenjek felváltani, csak ha kiküldöm az embert és bezárom az üzletet, de persze az se jó)

És ami még nagyon ki tud borítani, amikor telefonálva jön be valaki, vagy bent csöng a telefonja, felveszi és itt dumál 10 percet.

Egyszerűen nem értem. Én sosem megyek be nagy pénzzel egy kicsi üzletbe, mert tudom, hogy gondot okoz nekik, előtte felváltom nagyobb üzletben. Vagy otthon vagy spar, cba stb.

És alapvető, hogy nem megyek be üzletbe, amíg telefonálok, bejezem kint, vagy ha bent cseng a telóm, kimegyek addig.

Mit gondoltok ezekről meg az ilyen emberekről? Vagy ha ti is csináltok ilyeneket, akkor mi vezérel titeket??


2015. jan. 26. 17:14
1 2 3
 1/22 papagenou ***** válasza:
100%
megértem a problémád, de azt hiszem "ilyen ez a rockszakma" sajnos mindig lesznek hülye emberek, de aki hozzád hasonló állásban dolgozik, annak el kell viselnie őket. vagy más munkát kell keresned, ha végképp nem bírod, de csak azt tanácsolnám, hogy ne húzd fel magad rajtuk, nem éri meg.
2015. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

alapvetően szeretem, és többnyire normális meg jófej emberek járnak a boltba, csak elvétve akad ilyen idióta

viszont vannak olyan ritka napok, amikor egy napra tömörül több ilyen...

2015. jan. 26. 17:31
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

a húszezres is pénz...tudom nem rajtad múlik,de több váltónak kéne lenni a kasszában.

én kocsmában dolgoztam és ilyen esetekre volt a 'pult alatt' váltópénz.


de van,amikor tnyleg nincs kisebb.

már nem otthon élek,most karácsonykor hazalátogattam 10ezresem volt csak,bkv jegyet akartam venni,ott a reptéri kisboltban is húzta a száját a pénztáros,pedig már késő délután volt.

2015. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

A húszezres fizetőeszköz, az hogy te nem tudsz visszaadni, a te bajod.

Bárhol köteles vagy elfogadni.

Most gondold el, kapok készpénzbe fizetést 20 ezresekbe főleg, mégis mit csináljak vele, hogy költsem el? Mindenhol megy a f@ szkodás, hogy nincs kisebb??

2015. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 papagenou ***** válasza:
64%

"A húszezres fizetőeszköz, az hogy te nem tudsz visszaadni, a te bajod.

Bárhol köteles vagy elfogadni.

Most gondold el, kapok készpénzbe fizetést 20 ezresekbe főleg, mégis mit csináljak vele, hogy költsem el? Mindenhol megy a f@ szkodás, hogy nincs kisebb??"


menj le a postára, bankba és váltasd fel.

2015. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%
5: Aha, persze, ott is húzzák a szájukat és nem váltják fel. Amúgy meg nincs is a közelemben se bank, se posta...
2015. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy is, írtam, hogy törvényes fizetőeszköz, nehogy már én szaladgáljak felváltatni, mert nincs elegendő váltópénz a kasszában...
2015. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
na meg is van az az embertípus, akit leírtam a kérdésben :D
2015. jan. 26. 17:56
 9/22 anonim ***** válasza:
22%
Hiába nevetsz rajta, köteles vagy visszaadni, és nem kérdéseket kiirogatni, hogy miért is sértődnek meg azért, mert te nem teljesíted azt, amit gyakorlatilag törvény ír elő...
2015. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%
Ez olyan, mint ha átmennél a piros lámpán, aztán elüt az autó. De te megmondanád, hogy nem érdekel téged a piros lámpa, neked jogod van átmenni.
2015. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!