Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az idézetről?

Mit gondoltok erről az idézetről?

Figyelt kérdés

5 emberrel osztottam meg ezt az idézetet, szinte semmit sem értettek meg belőle, ti, hogy vagytok ezzel?


Ahogy a babona szerint a rém eltűnik egy láthatatlan hasadékban, ugyanez történik a kétségbeeséssel is, minél szellemibb, annál inkább szeretne olyan külsőben lakozni, ahol bizonyára senkinek sem jutna eszébe keresni. Ez a rejtettség éppen valamiféle szellemi dolog, és arra szolgál, hogy mintegy a valóság mögött valami bezárt világot biztosítson magának az ember, egy világot kizárólag magának, olyan világot, amelyben a kétségbeesett Én szüntelen kínok között azzal foglalkozik, hogy önmaga legyen.

Søren Aabye Kierkegaard

Én értem, nem fogom elmagyarázni, de szerintem aki érzett már így, gondolkodott hasonló dolgokon, az megérti.

Én mikor elolvastam, az ugrott be, hogy végre valaki, aki egy jó idézettel kitudta fejezni ezt az "érzést" helyette, is, és nem csak én vagyok így a dolgokkal. Tiszteletem ennek az úriembernek!

Mit gondoltok az idézetről?


2015. jan. 29. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem itt nemsok olyan embert fogsz találni aki ha megis érti ennek az idézetnek a mondandóját..akkor azt megisfogja tudni fogalmazni...
2015. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rakd ki facebúkra majd belájkolja a népség...meg ott úgyis a sok "már szinte mindent átélt" de mégcsak 13 és fél éves jánkya ezt csinálja
2015. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fészbúk.. :D

Azért itt több az értelmesebb ember, mint úgy általában az ember környezetében. Nem a megfogalmazást várom, csak azt, hogy mi a vélemény az idézetről, de aki akarja, nyugodtan megfogalmazhatja, megmagyarázhatja. :)

2015. jan. 29. 21:39
 4/6 sándorjános ***** válasza:

A facebookon az ember magának válogat ismerősöket, aki értelmesebbekkel veszi magát körbe biztos le esik előbb utóbb a tantusz nekik.


Ez az idézet kapcsolatba hozható az alapvető emberi szorongással, ami a tudatalattiból fakad, de józan körülmények közt az ember nem érzi, esetleg a lefojtott traumákkal, komplexusokkal, bár azoknak egyértelműbb a kiváltó oka, következménye. Általában akkor halucinál az ember, ha elveszti a biztosság és bizonyosság érzetét. A halucináció pedig a valóság különben reális pillanataiban is jelentkezhet, azokból táplálkozhat. És itt halucinációnak értek mindent, ami a nem biztosságból fakad: pl. sose lehet az ember biztos, hogy ami a TV-ben van az valaha is valóságos volt, vagy élete nem egy kész átverés show. Ezeket a téveszméket logikával pótolja (modern korunk mítosza), és jó mélyre lefojtja vele a világrend talán irreális instabilságát, de amikor az ember elgondolkodik jogosan érzi fedőérveit hasztalannak. Ha a logika pedig csődöt mond feltörnek az ezzel kapcsolatos irreális megérzései, amik tudatalatti szorongásait táplálják. Ezek pedig akár ismeretlen ösztönök szintjén is működhetnek.


Nem vagyok feltétlen biztos, hogy a dolog ilyen Descartesi megkérdőjelezés formájában működik alapvetően, de az ember a valótlan félelmeit általában logikával pótolja és megismeréssel. Pl. "A sötétben pedig nincs semmi." - Gyermekkorunk nagy lidércnyomása.

2015. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a jelentése eléggé egyértelmű. Bár az nem kifogásolható, hogy az írója egy tehetséges ember, viszont objektíven szemlélve van pár hiányossága.


Az első dolog, amire az elolvasása után gondoltam, hogy az igazság és a valóság két különböző dolog.

2015. jan. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, ha hazajövök délután, leírom, hogy nekem hogyan jött le ez az egész.
2015. jan. 30. 05:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!