Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz volt elfogadnot...

Mennyire nehéz volt elfogadnotok, azt hogy szemüveget kell hordanotok? 23F

Figyelt kérdés
Pár hete derült ki hogy asztigmatizmusom,asztigmiám van!Szemüveget kell majd hordanom,s elképesztően nehezen tudom ezt elfogadni,kimondottan elvagyok keseredve,hogy "miért pont én":)!Főleg azért is mert szeretek sportolni,hogyan tudok majd sportolni...pl.úszni,futni,bringázni,focizni...!?Egyszerűen nagyon magam alatt vagyok emiatt,lehet hogy hülyeségnek hangzik,meg megnagyítom a dolgokat,de tényleg így van,így érzek!Várom valaszaitokat,s köszönöm hogy vettétek a fáradságot,s elolvastátok!

2015. febr. 2. 23:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. febr. 3. 20:41
 12/14 anonim ***** válasza:
Utálom a szemüveget, úgyhogy 13 éves korom óta kontaktlencsét hordok, és majd huszonévesen szeretnék lézeres műtétet.
2015. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten örültem, egyébként nekem is asztigmatizmusom van. Végre jól látok, nem fájnak a szemeim és szerintem az arcomhoz is illik. Bár most vissza kell mennem, elég sokat romlottak a szemeim, folyton bekönnyesedik. :\
2016. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szia.Nekem is hasonló az esetem.Nekem 15éve irtak fel szemüveget bal-1, jobb -1.5. 2017októberben újból szemészetre mentem és maradtak az adatok úgy,hogy nem hordtam sose a szemüveget!És még most is ezek az adatok a mai napig.Viszont társult hozzá 2017 októberben mind a kettö szememre ez az astigmia is cylinder -1.5 mindkettő szememre,amit most igy irt hozzá a szemész.És ezt se hordom azóta se.Fejem nem fáj a tv nézést kerülöm csak mert ott a legerösebb ha messziről nézem.Én szinte el is feledkezem róla,hogy mi a bajom.Pedig már egy 45éves fiú vagyok.Valószinü öröklött népbetegség ez az astigmia mert mindenki magában hordja,csak a szemünk 1-ig tudja kezelni.Talán a 3tól komolyobb a dolog.Amig lehet és nem muszály szerintem szemüveget ne használjon senki mert lehet inkább árt mint használ.Nekem a levételekor olyan homályos látásom van tőle kb1 percig amikor leveszem,hogy várnom kell mig látok szemüveg nélkül is! Próbálj szemtréningeket hátha valamelyik segit egy kicsit.
2018. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!