Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az önéletrajzhoz minden...

Az önéletrajzhoz minden esetben kell kísérőlevelet csatolni vagy csak akkor ha az álláshirdetésben kérik?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak ha azt írják, motivációs levelet is kérnek. Ha nincs feltüntetve, akkor felesleges.
2015. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a kísérőlevél alatt motivációs levélre gondolsz akkor igen, ha kérik, akkor kell, amúgy nem kell.


Ha nem erre, hanem pl arra hogy emailben kell elküldeni az önéletrajzot, és írnod e kell külön valamit, vagy csak csatolni és mehet, akkor arra a válaszom: igen. Minden esetben kell az üzenetbe írni valamit ( megszólítod a címzettet, leírod hogy hol láttad a hirdetést, pontosan a pozíció elnevezését hogy mire jelentkezel, elköszönsz, jelzed hogy csatolmányban ott a kért önéletrajz, meg amit kértek... kb ennyi) Üres emailt csatolmánnyal nem küldünk! :)

2015. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem mindig mindenki azt tanácsolta (szakember is), hogy akkor is küldjek motivációs levelet, ha nem kötelező. Vesztenivalód nincs vele, és ha esetleg megnézik, akkor látják belőle, hogy komolyan gondolod és fektettél energiát már a jelentkezésbe is.
2015. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csak akkor szoktam, hogyha kérik, vagy ha az adott munkakörnél elvárásnak feltüntetik, hogy pl. jó kommunikációs készséggel rendelkezzél, akkor az ilyen hirdetésekre, ha nem is kérik kérés nélkül is küldeni szoktam. Függ szerintem a munkakörtől is, hogy mikre jelentkezel pl. egy fizikai jellegű munkánál, ha külön nem kérik akkor oda szerintem felesleges, ott úgy is majd azt nézik, hogy mit tudsz, és nem a "kis regények" - én így hívom ezeket a kísérő/motivációs leveleket :) - alapján fognak megítélni. Persze félreértés ne essék, ahol szükségesek ott se csak azok alapján döntenek.
2015. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!