Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mik tartoznak az...

Szerintetek mik tartoznak az alapműveltségbe?

Figyelt kérdés
Amikről mindenkinek tudnia kéne valamit de inkább sokat
2015. febr. 27. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A Fegyelem.
2015. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ma az alapműveltség mind lexikális tudás, így kapunk egy halom barmot, aki nem tud viselkedni, de tud minden évszámot..
2015. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az alapműveltség szerintem a társaságodtól is függ. Ha nem mozogsz pl. politikai körökben akkor nem gáz hha nem tudsz dolgokat. Ugyanígy a sport. Ha boxolsz nem kell tudnom a kajakos sikerekről stb..

Általánosságban meg nézz híreket. Olvass könyveket.

2015. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően bele kellene tartozzon a történelmünk és aktuális politikai, társadalmi helyzetünk ismerete valamilyen szinten. És mellette a magyar társadalom szabályainak, együttélési normáinak ismerete sem ártana.


Bár alapvetően elég megfoghatatlan és értelmetlen dolog, mert leginkább lexikális tudásból áll. És ahogy írták, lehet ismersz évszámokat, de mellette egy paraszt vagy. Vagy magam példáján, lehet hogy egyes területekhez hozzá sem tudok szólni, de szakmámon belül meg tájékozott vagyok.

2015. febr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!