Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Temetésre mit illik felvenni...

Temetésre mit illik felvenni manapság?

Figyelt kérdés

1-1,5 héten belül lesz egy rokonom temetése. Az érdekelne, mit illik felvenni és hogyan illik "viselkedni". Ez alatt azt kell érteni, hogy miután nyugalomba helyezték és vége a ceremóniának, mit szoktak általában csinálni. Most megyek először, akkor is önszántamból és nem tudom még, ilyenkor hogy mennek a dolgok. Köszönöm!


16L



2015. márc. 16. 17:30
 1/2 manó1235 ***** válasza:
100%
Természetesen feketében kell megjelenni úgy illik. Én ünneplő nadrágot szoktam, és fekete szövetkabátot vagy ha melegebb idő lenne akkor esetleg valami fekete kardigánt ami néz ki valahogy. Cipő is ünneplős. Hát ha közeli hozzátartozó ugye kikísérik a sírhelyig. Aztán ha vége a szertartásnak a pap, vagy aki temeti ugye részvétet nyilvánít és elmegy. A hozzátartozók meg még maradnak egy ideig a sírnál és megemlékeznek az elhunytról. Remélem tudtam segíteni.:) és Őszinte Részvétem! 21/L
2015. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
úgy van ahogy az első válaszoló írta, azonban vannak olyan dolgok, amit mondjuk az elhunyt szeretett volna. Egyik barátom temetésén aki egy motorbalesetben halt meg, mi, a barátai egyrészes motoros bőr overálban, bukósisakban álltunk a koporsó mellet, a koporsót is mi vittük, amikor leengedték a koporsót a sírba, a motorokat 10-szer felpörgettük üresen aztán levettük a gyújtást, a saját motorjáról ami összetört a balesetben, leszereltük a gázkart és mellé tettük a koporsóba. Amikor az ismerősök elmentek, csak a család maradt ott és mi, ekkor már levettük a sisakot, és mindannyian mondtunk 3-3 mondatot megemlékezésként.
2015. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!