Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én sajnálom a Tényleges...

Csak én sajnálom a Tényleges életfogytiglani fegyház büntetésre ítélteket?

Figyelt kérdés

Sajnálom azt, hogy soha többé nem szabadulnak. Szerintem ők is megváltozhatnak. 25 emberről van szó. Bárki lehet jó csak idő kérdése, Embertelen ,hogy halálukig, remény nélkül kelnek fel minden nap. Esélyük sincs a szabadulásukra. Dupla annyi őr vigyáz rájuk ,mint ahány elítélt van.


Jog órán erről beszéltünk, itt van pár ember aki oda került.


Példák ilyen emberekre:


Boi Gyula 1999 májusában, alig két hónappal a büntetés bevezetése után baltával agyonverte alvó családtagjait: élettársát és két kisgyerekét, akik kilenc- és hatévesek voltak.


Bódi Zsolt, aki 2000-ben az Oktogonon egy gyorsétteremben lövöldözött, két embert megölt, kettőt megsebesített.



Nemeskéri Gusztáv négy embert - egy argentin ismerősét, egy díjbeszedőt, egy postást és egy rokont - ölt meg hidegvérrel, pénzért, mire 2003-ban örökre bezárták.



Balástyai rém legalább négy nőt megölt és elásott.



Stb...


2015. márc. 23. 18:21
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
100%
Nem kellene nekik gyilkolászni és akkor nem kerülnének fegyházba. Lehet hogy néhányan meg tudnának változni, de azért aki több embert is megölt azzal bizosan van valami nagy baj.
2015. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
100%
Lehet nem így gondolnád ha családtagot nyirtak volna ki. Az ilyeneknek halálbünti járna.
2015. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

én olyan történeteket hallottam

ahol pl eleve prostituált fiaként született vki, anyja kidobta utcára, férfiak felkarolták volt aki állatokat kínzott a kisfiú szee láttára, volt hogy nemi erőszakolták, azt hiszem megölte az egyiket, később a börtönben is ez várt rá, szintén gyilkolt, szal amikor szabadult még egy pohár sört sem ivott meg, még egy bnője sem volt 30 évesen. aki így nő fel, annak már teljesen más az értékrendje.


a fegyházat teljesen eltorzult lelkek kapták, pl akiről először példálóztál, nem ő az aki a börötnben sérelmezi, hogy őt a családja nem látogatja?(totál kiesett neki, hogy volt szíves megölni őket..)


a legtöbb ilyen fel sem fogja hogy bűn amit tesz, a börtönnel úgy van, hogy kint azt sem tudja mit kellene csinálni, sőt attól lenének megijedve, ha szabadulnának..

2015. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálhatod őket, de attól még nem támadnak fel a megölt emberek. Ha az egyik áldozat a rokonod, családtagod lenne, akkor is sajnálnád őket? Megváltozni nem fognak, és az adónkból tartja el őket az ország. Azt a pénzt nemesebb célokra is fel lehetne használni.
2015. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Polcz Erika, Szita Bence gyilkosa...

En ezeket nem sajnalom cseppet sem. Biztos nem igy gondolnad, ha a te csaladtagod, szeretted eletet vette volna el. Nincs megjavulas. Raadasul tobb visszaesot felsoroltal, kulonos kegyetlenseg es nyeresegvagy. Tehat nem balesetet okozott es nem hirtelen felindulasbol olt. Ku.rvara nem sajnalom. Megkinoznam az osszeset, de minimum munkatabor.

2015. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet megkövezni, de jobban jártak volna, ha nem életfogytiglant kapnak.

A statisztika szernt, aki egyszer ült, elég nagy valószínűséggel visszakerül az erőszakosok közül.

És olykor még súlyosabbért. Én meg legyek humánus?

Meg aztán, lehet ez kicsinyesség, de az én adómból él ingyen élete végéig és fizetem az őröket...

Dehát ma ez a jog.

2015. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de aki ilyeneket csinál, mint amiket leírtál, az őrült. Ha kiengedik, újra megcsinálja. Tömegével öl meg ártatlan embereket, gyerekeket, a családtagjait, a postást, bárkit. Bekattan és legyilkol mindenkit, aki körülötte van. Némelyik esetben az ilyet nem is börtönbe, hanem elmegyógyintézetbe csukják vagy kellene csukni.
2015. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
én nem sajnálom. az ilyenek gyilkosok, sorozatgyilkosok akik ártatlanokat sok esetben kisgyerekeket öltek meg. én még a mindennapi kötelező kínzásukat is bevezetném. persze nem fix időpontban hogy ne tudják mikor érkezik.
2015. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
én meg kinoznám végul karoba huznám oket
2015. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

úgy kell elépzelni, mint pl egy vadállatot


egy tigrisenk hiába mondanád, hogy Cic cic :)

vagy egy medvének, hog Füles maci

megennének. ők ilyenek. képzelheted milyen gyerekkor állhat mögöttük, hogy ilyenek lettek...

kíváncsi lennék azora is, akiket mióta járni tudnak katonának képeznek ki

2015. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!