Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Különböző nemzetiségű siketek...

Különböző nemzetiségű siketek megértik egymást ha találkoznak?

Figyelt kérdés
Pl. ha egy angolul beszélő siket találkozik egy japánnal akkor a jelbeszéd miatt megértik egymást vagy nem? Hogy van most ez? Több jelnyelv van?

2015. márc. 24. 06:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelbeszédből és több "nyelv" van,nem értenék egymást, sőt ugy két magyar sem biztos hogy megértené egymást, pl akik székelyek stb..ugyanúgy "tájszólások".Én ezt olyantól mondom aki tanult is.
2015. márc. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaj igen az lemaradt hogy apróbb eltérések vannak közte szval megtudnák értetni egymást, de külföldivel boztos h nem.
2015. márc. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem, mert ott is különféle "jelek" vannak, szóval nyelvenként eltérő.
2015. márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Vannak univerzális jelek, pl. a "ingatni" szó jelét siket és halló is ugyanúgy ismeri, de a legtöbb jel iskolánként eltér. Adott esetben még egy debreceni és egy soproni siket sem fogja teljesen megérteni egymást.
2015. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ingatni=ringatni :D
2015. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pali1977 válasza:

Természetesen a válasz nem. Mint ahogy te sem érted meg mondjuk az arabokat, hindukat (angolul, németül franciául több iskolában tanítanak, úgyhogy ez jutott eszembe), úgy ők sem értik meg egymást. Gondolj csak arra, hogy az amerikai angol is más, mint a brit angol. Én egy picit ismerem az ASL-t (amerikai jelnyelv) és nézegettem a magyar jelnyelvet is, és találtam hasonló "szavakat" is természetesen de többnyire különböznek. (PL. a hét napjainál az ASL az ABC megfelelő betűit használja erre, míg a magyar teljesen máshogy jeleli őket. A magyar kétféle ábécét használ, míg az amcsik csak egyet stb stb.

Van egy mesterséges jelnyelv, Gestuno vagy ilyesmi a neve, ami olyasmi mint az eszperantó. Hogy mennyire értik meg...Hát nem tudom.

2015. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!