Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha nagyon...

Mit tehetnék, ha nagyon szeretnék más országban továbbtanulni, viszont nem akarom egyedül hagyni anyukámat?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, és egy másik országba jelentkeztem egyetemre. Nagyon szeretnék oda járni, az esélyem meg is van rá, hogy felvegyenek. Nagyon szeretném kitapasztalni, milyen egy teljesen más közegben élni, szeretnék nyelvet tanulni. Maga az ország is iszonyatosan vonz, gyönyörű hely. És ott is szeretnék elhelyezkedni majd, mint dolgozó, viszont nincs is túl közel.

Viszont a szüleim most váltak el, csak én lakom anyukámmal, aki amúgy is magányosnak érzi magát, hát mi lenne, ha én nem lennék itt. Nagyon nehéz időszakát éli, egyedül kell most új életet kezdenie, úgy, hogy pénze sincs túl sok, hiányzik neki a családi meghittség és biztonság, a munkahelyét is utálja, az anyjával sem túl jó a viszonya... Én pedig szeretnék mellette lenni, de ha felvesznek máshová, az lenne az áhítatott iskola.

Viszont nagyon fájna anyukámat itt tudni tök egyedül. Szegény így sincs jó passzban.


Szerintetek mit kezdhetnék ezzel a helyzettel?

19L


2015. ápr. 7. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Hogy akarsz kimenni, ha anyagilag se álltok olyan jól? Ha annyira nem jó most a kimenetel, akkor vetesd fel magad itthoni egyetemre BA-ra. Csinálhatsz 2 félévig erasmust, ha meggondolod magad 1 év múlva kimész, akkor csomó tárgyat megfeleltethetsz ott. Vagy csak mesterre mész kint, hidd el, az a 3 év semmi.


Másfelől pedig sajnálom anyukád, de neked is alakítanod kell az életed. Ha beszéli a nyelvet és úgy is utálja a munkáját nem próbálna meg utánad menni?

2015. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem ilyen esetben saját magaddal kell törődnöd.

amiért apukád elhagyta az anyukádat, nem neked kell vigasztalnod, nem te okoztad a helyzetet.

éld és építsd az életedet.

2015. ápr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!