Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nekem fontos, az emberek...

Nekem fontos, az emberek véleménye rólam. De miért?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 25. 20:54
 1/6 Nemdetalánbiztos ***** válasza:
Mindenkinek fontos. Főleg az építőjellegűek, mert az fejleszti a személyiségedet. És ami fejleszt az mért ne érdekelne?
2015. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem a gyengeség jele ?
2015. ápr. 25. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez onmagaban szerintem nem baj. De tudni kell eldonteni, hogy a velemeny jogos-e vagy sem. Ehhez meg kell az onismeret, hogy az ember ne vegyen fel minden hulyeseget, amit mondanak neki.
2015. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Egyszóval, azt is néznem kell, hogy jó vagy rossz indulatból véleményez engem egy adott személy. Illetve azt is, hogy van -e joga megítélnie engem.
2015. ápr. 25. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezen a "jog" szon lehetne vitazni, ki mit ert alatta. Lenyegeben barki mondhat barmit, ha elfogadjuk azt a tenyt, hogy szolasszabadsag van.

Az itelkezes azert nem celszeru, mert senki nem ismeri az egesz eletedet, nem ismeri az osszes korulmenyt. O maximum abbol tud kovetkezteteseket levonni, amit lat beloled. De ez a rolad alkotott kep lehet, hogy nem olyan, mint valojaban vagy. Ezert kell erre vigyazni. Tovabba minden szubjektiv. Viszonyitas kerdese az egesz. Szerintem a lelki beke es az onismeret kez a kezben jar. Aki ismeri magat, a gyengesegeit, erossegeit, az lelkileg stabilabb. Az egyre kevesbe fogja felvenni masok velemenyet, es egyre inkabb hidegen hagyja, hogy masok mit gondolnak rola. Viszont teljesen elhatarolodni ettol nem tanacsos. A haszna alapjan kell megitelni a velemenyeket. Nalam is volt olyan, hogy mondott valaki valamit, elgondolkodtam rajta, es utana azt mondtam, hogy tenyleg, igazad van. De ha eleg mely az onismereted, akkor erezni fogod, hogy mi az, amin el kell gondolkodnod, es mi az, amin nem.

Altalanossagban ennyit tudok errol mondani. Ha irsz peldat, akkor lehet jobban megerted.

2015. ápr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
... Akkor lehet, hogy jobban tudok segiteni.
2015. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!