Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Református iskolákban mennyire...

Református iskolákban mennyire veszik komolyan a leirt házirendet? (Lent bövebben)

Figyelt kérdés

Református iskolàba vettek fel. De én egyeltalán nem hiszek istenbe vagy bármi ilyesmibe.. és a papiron rajta volt hogy templomba kell járni egyházi éneket kell tanulni...

Ráadásul nem lehet testékszert hordani, de nekem van egy 20mm-es fültágítóm.. a kirivó hajviselet, öltõzködés is tilos+az alkohol és kábítószer fogyasztása... ezeket mennyire veszik kbkomolyan? Kivetetik a tágítót is?



2015. máj. 1. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden iskolában komolyan veszik. Egyébként pedig 18 év alattiak nem szolgálhatóak ki szeszes itallal, a kábszer meg mindenhogy tiltott. És ezt nem a házirend írja, hanem a törvény.
2015. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden iskolában tilos kábítószert és alkoholt fogyasztani (ezt nem speciálisan a református iskolák házirendje tiltja, hanem törvényi szabályozás és minden iskolára érvényes). Sőt, ha kábítószert találnak nálad iskolában, a rendőrséget kötelező kihívni a tanároknak.


A templomba járás, öltözködés meghatározása, fültágító tiltása az általában tiltva van az egyházi iskolákban. Én is református suliba jártam, és igen, komolyan veszik. Ha nagyon nem tetszik, félévkor iratkozz át egy olyan iskolába, ahol lehet így öltözködni. Bár elég nagy hülyeség lenne ez a részedről, de ez csak az én véleményem. Mert a református iskolák általában nagyon jók, és megalapozhatod egy ilyen iskolában a jövődet (egyetem stb.). Ha ezt el akarod dobni a fültágító miatt, az a te dolgod (persze lehet, hogy más iskola is nagyon jó, úgyhogy nézz körül, hol van még színvonalas oktatás, és hol engedélyezi a házirend a fültágítót és a kirívó öltözködést - de megsúgom, nem sok ilyen iskolát fogsz találni :D).

2015. máj. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minek mész ilyen suliba ha ennyire más nézeted van?
2015. máj. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mert szóbelin is látták a fültágítómat, meg vadkenderes póló és kendő volt rajtam és nem szoltak hogy nem lehet Milyen rajtam.. vadkenderes a papiron amit k üldtek..
2015. máj. 2. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!