Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg fogok bukni az érettségin,...

Meg fogok bukni az érettségin, mert egész nap alszom?!

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi jött rám, de borzasztó fáradt vagyok, égnek a szemeim. Kb. így néz ki a napom mostanában: felébredek 8-9 körül, (min. 7-8 órát alszom) próbálok erőt gyűjteni, hogy felkeljek, ez kb. 1 óra, utána reggelizek, ez is egy óra, és utána már olyan fáradt vagyok, hogy vissza kell feküdnöm még pihenni egy-két órát. Most is égnek már a szemeim, olyan, mintha fejbe kólintottak volna, legszívesebben aludnék, de nem lehet, mert szorít az idő, még van egy érettségi vizsgám hátra, de az elmúlt 3 napot szinte végigaludtam, és nem tanultam semmit.

Mit csináljak, mi bajom lehet?!


2015. máj. 10. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

"mi bajom lehet?!"


Szimplán lusta vagy tanulni. Az, hogy hogy fáradt vagy tökéletes kifogás/indok arra, hogy ne tanulj!

2015. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így nagy eséllyel meg fogsz bukni, valóban.

Miért kell egy óra ébredés után ahhoz, hogy felkelj? Egy jó trükk: ébredés után azonnal bemész a mosdóba és megmosod az arcod hideg vízzel. Garantált ébredés. Nem engedsz a lustaságnak, nem fekszel vissza.

A reggelizés miért tart egy óráig? Összeütsz egy szendvicset és megeszed, ez 10 percnél nem több.

Végezz minimum 30 perc testmozgást minden nap, pl. menj el futni vagy otthon is végezhetsz tornagyakorlatokat.

Igyál sok vizet.

Ha elálmosodsz délelőtt, ihatsz reggeli után egy nem túl erős kávét is.

Tanulás közben óránként tarts 10 perc szünetet, akkor ne a monitort bámuld, hanem állj fel, sétálj.

2015. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!