Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiúk/lányok! Mennyire tetszik...

Fiúk/lányok! Mennyire tetszik nektek a raszta haj? Hogyan engedhetnék meg a szüleim

Figyelt kérdés
Szóóóóóval... kiskoromba volt ilyen megrögzöttségem, imádtam a raszta hajat. Persze akkor még anyukám azt hitte, hogy kicsi vagyok és hülye úgyis megbánom azóta öt év telt el most 15 vagyok 16 leszek nyáron. Rasztát szeretnék, de anyukám nem engedi. Mindent megenged csak ezt valamiért nem. Hogyan győzhetném meg anyumat, hogy megengedjem? Meg úgy nektek mennyire tetszik? Lány vagyok. Jack Sparrowsra gondoltam szóval ilyen bolondosra gyöngyökkel meg mindennel :D szóval csak gyöngy meg madzag vagy mi lenne benne. ilyen toll meg műanyag meg ilyenek nem :D nekem nagyon tetszik, mert szerintem laza. Szerintetek? [link]

2015. máj. 10. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

keress olyan képeket, amiken számukra szimpatikus emberek, arcok, fejek láthatóak, és/de akik még raszta hajúak is. :)


nálunk például apám nagyon sokáig abban a tévképzetben élt, hogy a raszta haj az minden esetben azt jelenti, hogy valaki nemtörődöm és "loncsos" meg koszos és a higiéniára igénytelen és ezért "összeállt a haja". igazából fogalma sem volt arról, hogy ezt a hajat úgymond mesterségesen, tudatosan, igényesen is el lehet készíteni, sőt, napi szinten lehet (és szükséges is) karbantartani, ápolni.

az én szüleim olyanok, hogy amikor mutattam nekik egy öltönyös-nyakkendős képet, baromira meglepődtek, hogy jé, így is lehet.

(ld. ezeket a képeket: [link] és [link] - egyszerre professzionális-üzleties és baromira ápolt raszta hajú hapsik.)

és azt hiszem, kissé megpuhultak, ami a hozzáállásukat illeti.

a szülők sem kivételek, esélyes, hogy a normatív megjelenést, a normatív 'szép' arcot tekintik etalonnak. guglizz pár képet, ilyen lányokról. hátha!


nekem egyébként nagyon tetszik a rasztásítás, főleg a vékony-közepes, sűrű változat. szeretnék is majd valamikor ilyet. még nem most. egyelőre csak növesztem, élvezem, hogy annyi hajam van, amennyi még sohasem és próbálgatom, mit tudok kezdeni vele. :)

2015. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó ötlet. ÉÉn anyukámmal élek csak együtt apukámnak beleszólása nem nagyon lehet. Anyum meg engedékeny amíg jól tanulok. :)) Jó ötlet majd mutatok neki szép hajakat meg elegáns nőket :))
2015. máj. 10. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp azzal kezdeném, hogy nézz utána a kultúrális jelentésének is. Sok ciszt bsztatnak azért, mert lopkod másik kultúrából - tehát nem árt, ha tudod, hányadán állsz. Olvass utána pontosan a raszta mikéntjének,eredetének, jelentésének, stb.

Egy dolog, hogy tetszik (mert én is vadulok érte) és megint más a tartalom, amit hordoz.


Nagyon rafkós az egyes, mert pontosan rátapintott alényegre: a szép arc (és ápolt kinézet) mindent visz. Tumblrön és Pinteresten elég sok ilyen képet összegyűjthetsz.

2015. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 opened paradise ***** válasza:
Én imádom a lányokon,nekem viszont nem lenne jó.
2015. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, ha illik a viselője arcához. Magamnak nem csináltatnám meg, nem állna jól az arcomhoz. A saját fejemen a színes csíkos hajat preferálom, de egy igényes rasztát bármikor megcsodálok az utcán ;)


24/L

2015. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szija! én ugyanígy vagyok, és most megegyeztem a szüleimmel h állrasztát csináltatok. ez pont úgy néz ki mint a raszta, segít megszokni neked is és nekik is. gyapjúból készítik bármilyen színben, a hajadhoz kell fonni, van aki évekig le se veszi. :) remélem segítettem
2015. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!