Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonosz egyik...

Miért ilyen gonosz egyik másik szülő?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, szeptemberben kezdtem el a sulit, ruhaipari kereskedőnek tanulok, van a suliban egy fiú (csak ő a szakközépben) akivel sokat vagyunk együtt, szeretjük egymást. De a szülei szerint én rossz hatással vagyok a fiúkra. Ők gazdagok, az én családom viszont nem áll valami jól anyagilag, ezért azt hiszik, hogy a pénze miatt vagyok a fiúval. Azon gondolkodom, hogy bár a fiú nagyon szeret és én is őt, hogy szakítok vele. Nagyon elegem van már a szüleiből, a gúnyos lekezelő megjegyzéseikből.

2015. máj. 10. 16:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Emiatt ne szakíts vele.
2015. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Több oka is lehet:


1. Nem vagy nekik szimpi és ez amit leírtál csak egy kifogás..


2. Tényleg nem vagy rá jó hatással, pl azóta rosszabbul tanul, többet kimarad stb... ezt csak te tudhatod.


3. Féltik a társadalmi státuszukat. Azaz ha a te családod nincs hasonló egzisztencia szinten, jobbat képzelnek el a fiúk mellé. Nem jellemre, hanem anyagilag.

2015. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rossz hatással a fiúra, sőt, mióta összejöttünk, az én eredményeim javultak inkább.
2015. máj. 10. 16:13
 4/19 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az, hogy a te eredményeid javultak a fiús Anyának marhára nem szempont. Őt az érdekli, hogy az ő egyetlen kicsi fia, hogy tanul.


Gyanítom, hogy itt inkább az anyagi dolgok lesznek a széthúzó erők, mert a leírásodból ezt valahogy te is sejted.

2015. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Meg az is bajuk, hogy én szakmunkás iskolába járok, mindig azt kérdezik, hogy szakmunkásként hogy lehet megélni
2015. máj. 10. 16:32
 6/19 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ez megint arra utal, hogy a szakmunkás végzetséget azaz a kétkezi munkát nem becsülik meg.


Magyarán lenéznek, de ez megint az anyagi dolgokra vezethető vissza.


Ha nagyon szereted a srácot akkor küzdj érte, egyébként felejtős... A családja durván sznob és kicsi rá az esély, hogy elfogadnak, ha csak nem leszel diplomás.

2015. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
És? A családjukat szereti vagy a srácot?
2015. máj. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

7-es


Oké, hogy a srácot szereti, de ha folyamatosan küzdeni kell a családdal, az hosszútávon megmérgezi a kapcsolatot.

Aki volt már ilyenben az tudja...


Plusz még ott van ilyen esetben főleg anyai vonalon, hogy a srác szülei folyamatosan nyomást gyakorolnak a fiúra, ez meg a srácon múlik, hogy tudja kezelni vagy behódol az agykontrollnak.


Ezért is írtam, ha van benne elég szeretet akkor küzdjön, egyébként semmi értelme.

2015. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A fiú már veszett össze a szüleivel emiatt.
2015. máj. 10. 17:56
 10/19 anonim válasza:
A fiun mullik. Neki kene leallitania a szuleit..
2015. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!