Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi különbség van pszicholó...

Mennyi különbség van pszichológus és pszichológus között?

Figyelt kérdés

bejelentkeztem egyhez, de semmi infót nem tudok róla, még képet se, azt se hogy hol végzett stb.

a "tüneteim" szerintem szokványosak, önutálat, depresszió ilyesmi. a kérdésem az lenne hogy mennyire számít hogy milyen profi a pszichológus, mennyi különbség van köztük?


2015. máj. 17. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Óriás különbség

Én jártam olyanhoz aki a nevelési tanácsadó igazgatója volt. Alig értett meg, azt mondta csak kamaszkor majd kinövöm stb.

Azután elmentem egy profihoz. Rengeteg tapasztalata van, imádja a gyerekeket, emellett egyetemen tanít. Neki köszönhetek szinte mindent :)

Bár nem tudom mennyit számít, az első 40 év körüli nő, a másik 50 év körüli férfi

14/L

2015. máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokat számít, főleg a diagnosztizálásban először is!

Fel kell ismernie a problémát,ami lehet nagyon összetett,akár egy múltbéli trauma stb...

Szóval nagyon fontos a jó szakember!

2015. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg. Gyerekkoromban többször is voltam pszichológusnál, változó tapasztalatokkal. Először az óvodából küldtek el, de erről pontos emlékeim nincsenek, játszani kellett, képeket mutogatni könyvben, mesélni a kedvenc játékaimról. Nem adott nagyon különböző élményt, mint egy átlagos óvodai foglalkozás.

Aztán egy iskolai eset miatt kellett mennem az iskolához kirendelt gyerekpszichológushoz. Megmondta, hogy neki bármit elmondhatok, mert ez a munkája. Beszéltem neki őszintén, aztán az illető hölgy szépen tovább pletykálta a boltban, amit mondtam neki. A dolog visszajutott anyámhoz, aki szanaszét vert miatta, hogy én ,,pofázok idegeneknek az otthoni dolgokról". Ezután egy évig nem szólaltam meg.

Utána elvittek a Vadaskertbe, ahol már csak elvből nem voltam hajlandó megszólalni. Az ottani pszichológus nem is kényszerített erre, képeket és PECS kártyákat tett elém és elég volt azokból választanom egyet, amikor válaszolni kellett. A harmadik alkalommal nála megszólaltam. Később nagyon sajnáltam, hogy messze lakunk és nem mehetek többet hozzá.

Felnőttként nem jártam még pszichológusnál de szerintem hasonlóan nagy szakadék lehet egy jó és egy kevésbé jó szakember között a felnőttekre szakosodottak esetében is.

2015. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi midnenkinek:)

mondjuk én felnőtt vagy, 23 éves, talán egy gyereknél még meghatározóbb kinek hogy nyílik meg mint felnőttkorban, de mindenképp érdekesek votlak a tapasztalataitok:) köszi midnenkinek, ha valakinek van még ne tartsa magában! mentek a zöld pacsi a válaszolóknak.

2015. máj. 17. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!