Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jelenleg a Földön valós...

Jelenleg a Földön valós fejlődés történik, vagy csak ez vélelmezhető? Nem lehetséges, hogy inkább a hanyatlás tapasztalható?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, kinek, mi a véleménye erről?

Valóban fejlődünk, vagy a valóság inkább az, hogy hanyatlunk?

Mi a fejlődés? És mi a hanyatlás?



2015. máj. 19. 21:20
 1/6 anonim válasza:
fejlődés?aki így gondolja az nem normális. jelenleg a földet épp teljesen tönkretesszük.100éven belül tutira újabb tömeges kihalás lesz amit ezúttal az ember okoz.a legnagyobb baj hogy valószinű többé semmi nem tudja majd újranépesíteni a földet.ez egyértelmű hanyatlás. az ember állítólag okos.hát ezt nem látom csak a pénzéhségét.globális felmelegedés,esőerdő kitermelés,sivatagok terjeszkedése,tengerbe süllyedő szigetek,kihaló fajok,agyonszennyezett föld és levegő és reggelig folytathatnám.csak azt remélem más bolygóra nem jutunk el.nem érdemli meg azt egyik bolygó sem hogy azt is tönkretegyük.
2015. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak!


Örülök, hogy megfelelően látod a helyzetünket. Bár kicsi kiigazításra szorul: ha nem robbantja szét az ember a Földet, akkor lesz még élettér néhány millió év múlva is! Csak másfajta, de akkor is kialakulhat a későbbiekben esetlegesen alkalmas faj az "értelem" megnyilvánulására!


Biztos lesznek ellentétes meggyőződésű válaszok is, akiknek a "gyogyós" telefon az életük "értelme"! :)

2015. máj. 19. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Én legalábbis úgy gondolom, hogy orvostudomány, technika, technológiák fejlődik/nek, de mondjuk az ember... némelyik egyre pihentebb lesz. Említetted az okos eszközöket, hát... ebből már le lehet szűrni, mi a helyzet... :D Olvastam már olyat, hogy egy brit kiscsaj bemászott a csatornába, mert az iphone-ja beleesett, és ott is maradt... :D (de ez már nem ide tartozik)
2015. máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3-nak. Na pont erre gondoltam, amiket megemlítettél! :) Én azt gondolom, hogy bármifajta fejlődés csak abban az esetben "fejlődés", ha a létrehozott eszközök mellett nem gyilkolod az élettered! Ezt én csak látszat fejlődésnek tartom, mert "selejtes" és selejtes termékek tömkelegével lett elárasztva az egész bolygó. Na meg az egyenesirányú következménye: a rengeteg szemét!

Ez jelenleg - sajnos - nem fejlődés, hanem erős hanyatlás!

Ameddig egy adott bolygó társadalma tönkreteszi a környezetét a valós és vélt termékei előállításával, addig az nem tekinthető valódi fejlődésnek!

Most éppen a hanyatlás van "műsoron"...

2015. máj. 20. 16:57
 5/6 anonim válasza:
Is is :)
2015. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább önpusztító fejlődés van jelenleg.
2015. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!